Депозит: вкладати кошти чи ні?

    12

    Вираз «гроші повинні працювати» кожен чув принаймні раз у житті. В сучасному світі він є максимально актуальним. Просто складаючи кошти в «шухлядку», не вийде накопичити значну суму. Інфляція зробить своє діло, а вам доведеться постійно економити, щоб відкладати частину зарплати.

    Значно ефективніше вкласти кошти та отримувати пасивний прибуток. Хтось купує нерухомість, хтось криптовалюту чи акції. Однак найбільш популярний, доступній та надійний спосіб примноження статків — депозити в банках.

    Як працює депозит?

    Вкладник кладе кошти на депозит, тобто віддає на користування банку. Фінансова установа використовує їх для видачі кредитів чи інших операції, за що зобов’язується сплачувати певні відсотки. Наприклад, Ідея Банк пропонує депозити зі ставкою від 5% до 20% річних у гривні. Є кілька способів нарахування відсотків:

    • щомісяця — кошти регулярно нараховуються на поточний рахунок чи зазначену картку;
    • по завершенню — сума відсотків за весь період депозиту виплачується в день його закриття;
    • капіталізація — відсотки додаються до суми депозиту. Далі вони нараховуються відповідно до актуального стану депозитного рахунку;
    • капіталізація для безстрокового вкладу — відсотки нараховуються щомісяця, але додаються до суми виключно 1 числа нового календарного місяця.

    Переваги вкладання коштів на депозит

    Українці обирають вкласти гроші на депозит з низки причин. Зокрема:

    • можна вибрати строк — наприклад, Ідея Банк має депозитні пропозиції від 1 місяця;
    • стабільність — відсотки, що нараховує фінансова установа фіксовані, тобто ви відразу зрозумієте скільки коштів отримаєте на виході;
    • захист від інфляції — вкладаючи гроші в гривнях, ви збережете свої накопичення від невмолимо висхідної інфляції. В найгіршому випадку, вкладники вийдуть «в нуль», однак ймовірніше примножити статки.

    Великий вибір депозитів дозволяє кожному вкладнику підібрати найкращий варіант для себе. Не обов’язково мати великі суми: Ідея Банк пропонує депозити від 100 гривень.

    Депозит: гривня чи долар?

    Перед вкладником стоїть вибір між гривнею та доларом США. Валюта Сполучених штатів є однією з найбільш стабільних у світі. Також вкладники часто вибирають євро, однак USD має більшу популярність. Розглянемо переваги й недоліки кожного:

    1. Гривневий депозит. Пропонує вищі відсоткові ставки, що дозволяє швидко збільшити капітал. Однак курс гривні може коливатися, що несе певні ризики.
    2. Доларовий депозит. Стабільний і надійний для збереження капіталу, але відсоткові ставки нижчі. Якщо доходи у гривні, краще вибрати депозит у національній валюті, щоб уникнути витрат на конвертацію.

    Отже, вибір валюти залежить від поставлених фінансових цілей та особистих уподобань вкладника. Депозит — це один з найпростіших та надійних способів зберегти та примножити наявні кошти. Головне — вибрати надійний банк.



    • інші новини