Чи правда пластирі для схуднення допомагають позбутися зайвого жиру

  50

  Пластир для схуднення – це пов’язка, що самоклеїться, на яку нанесені будь-які діючі речовини. Наприклад, кофеїн, капсаїцин, екстракти рослин та ефірні олії.

  Як правило, такі пластирі рекомендують наклеїти на живіт нижче пупка, стегна або сідниці і залишити на тілі на 6-8 годин. Виробники заявляють, що це сприяє спалюванню жиру, підтягує шкіру, прибирає целюліт, виводить токсини та зайву воду, знижує апетит.

  Придбати коробку з 30-40 пластирями можна практично на будь-якому маркетплейсі за 100-300 грн. Розбираємось, чи варто витрачати на них гроші.

  Чи правда пластир для схуднення допоможе зменшити жировий прошарок

  Пластирі можуть містити компоненти, які справді сприяють схуднення: кофеїн, капсаїцин, катехіни, екстракт зеленого чаю. Добавки з цими речовинами здатні прискорювати метаболізм та збільшувати втрату ваги, особливо якщо людина вже сидить на дієті.

  Але це стосується прийому БАДів перорально та впливу на організм у цілому. Немає жодних доказів того, що трансдермальна доставка того ж таки кофеїну або катехінів може зменшити жировий прошарок у місці використання. Більше того, вчені досі не впевнені, що місцеві засоби здатні ефективно справлятися з жировими відкладеннями.

  Методи локального жироспалювання існують, але вони включають руйнування жирових клітин за допомогою ін’єкцій липолитиков, заморозки (кріоліполізу), ультразвуку чи іншого впливу. В результаті адипоцити ушкоджуються, їх вміст виходить в організм і протягом кількох тижнів поглинається макрофагами.

  А от місцеві засоби на кшталт пластирів чи гелів пошкодити жирові клітини не можуть, а тому їхня ефективність залишається під питанням. Наукових робіт на цю тему мало, їхня якість сумнівна, а висновки неоднозначні. Одні спонсоруються виробниками коштів, інші не підтверджують користь.

  Таким чином, незрозуміло, як субстанції із пластирів руйнують жир, чи можуть вони проникати в кровотік та впливати на метаболізм. Більше того, здебільшого навіть незрозуміло, що взагалі міститься всередині.

  У картці товару рідко присутній склад кошти. У кращому випадку перераховують кілька компонентів, не вказуючи їх кількість, а то й зовсім пишуть «суміш олій», заявляючи при цьому, що вони цілком натуральні та дуже ефективні.

  Чи може пластир для схуднення зашкодити

  Пластир для схуднення може викликати місцеву алергічну реакцію на якусь активну речовину препарату. Крім того, якщо засіб містить кофеїн, він може нашкодити тим, хто страждає від:

  • серцево-судинних захворювань;
  • гіпертонії;
  • психічні захворювання;
  • проблем із печінкою;
  • виразкової хвороби.

  Тому, якщо ви твердо вирішили використати пластир для схуднення, перед застосуванням уточніть його склад та дізнайтеся у терапевта можливі наслідки.

  Чи варто купувати пластир для схуднення

  Можна зробити висновок, що пластирі для схуднення також ефективні, як і звичайні пластирі. Або змови на струнку талію. У найкращому разі після 6-8 годин носіння ви не виявите жодної різниці, у гіршому – заробите подразнення на шкірі . Тож не витрачайте гроші даремно.