test

  Чи працює гомеопатія

  278

  Жителі України продовжують застосовувати гомеопатію і вірити в її ефективність. Розбираємось, чи є для цього хоч якісь наукові підстави.

  Що таке гомеопатія?

  Гомеопатія – ціла галузь альтернативної медицини, створена Самуелем Ганеманом в XVIII столітті, в якій вважається, що всі хвороби лікуються декількома принципами.

  • Подібне лікується подібним.
  • Потрібні мінімальні дози ліків.
  • Лікувати треба не хворобу, а людину.

  На цьому варто теорія, на основі якої і роблять гомеопатичні ліки.

  У XVIII столітті популярність гомеопатії була зрозуміла, тому що офіційна медицина на той момент недалеко від неї пішла, а процес лікування більше нагадував тортури і досліди, ніж допомога хворому. Але чомусь і зараз в неї вірять.

  Як готуються гомеопатичні ліки?

  Береться речовина, що викликає симптоми, схожі з симптомами хвороби. Адже подібне потрібно лікувати подібним. Важливо: беруться за основу ті симптоми, які відчуває сама людина, аналізи тут ні при чому. Наприклад, симптом – кашель. Потрібно знайти речовину, що викликає кашель. З цим чудово впорається звичайна книжковий пил.

  Отже, беремо умовну книжкову пил. Щоб перетворити її в гомеопатичні пігулку, треба зробити кілька ритуалів. Для початку її треба розвести.

  У гомеопатії використовують особливо високі розведення. X позначає десятикратне розведення, C – сотенне. Беремо стандартне розведення 30С. Воно означає, що книжкову пил треба помістити в пробірку з водою в пропорції 1: 99. Потім з отриманого розчину взяти краплю і знову помістити її в пробірку з водою (або спиртом, що кілька веселіше), де вже знаходиться 99 крапель. І так 30 разів.

  Кожну пробірку обов’язково потрібно струснути 10 разів. Це теж обов’язкова частина ритуалу, без якої ліки вийде неправильним.

  Підсумковий розчин буде являти собою воду і нічого більше. Жодної молекули, яка була в грудці книжкового пилу, в пробірці НЕ буде . У XVIII столітті, коли Ганеман придумав гомеопатію, про це вже здогадувалися. Після відкриття атомів здогади підтвердилися.

  Звідки береться діючий ефект, якщо молекул речовини немає?

  Нізвідки. Дослідження говорять , що ніякого ефекту немає і бути не може. Гомеопати відповідають, що інформація або заряд від молекули речовини передається в воду, яка цю інформацію «запам’ятовує», а потім транслює через ліки в організм. Це породжує масу питань, на які точної відповіді немає.

  • Звідки вода знає, що саме передавати?
  • У воді купа домішок, чому вона не передає інформацію від них?
  • Чому вода «пам’ятає» молекулу речовини, але не скляні стінки пробірки?
  • Коли воду наносять на цукор, щоб отримати таблетку, вона взагалі випаровується. «Пам’ять» залишається?

  Гомеопати визнають, що поняття не мають про точні механізми передачі заряду. Але пробірку струшують, тому що так вода заряджається краще. А ще сподіваються на те, що наука обов’язково відкриє, як працює «пам’ять води».

  А там є що відкривати?

  Ні. Якби гомеопатія працювала, то це показали б наукові дослідження. А вони демонструють протилежне . І Всесвітня організація охорони здоров’я гомеопатію не рекомендує .

  Є й такі дослідження, які говорять про користь кульок і розчинів. Тільки при їх перевірці виявляється, що вони не відповідають науковим стандартам.

  Індивідуальний підхід тут теж грає роль. Дуже зручно говорити, що гомеопатичне лікування не можна перевірити доказовою медициною, тому що гомеопатія не для статистики, це індивідуальні ліки (що не заважає виробникам штампувати і продавати в аптеках сотні препаратів, які нібито врятують всіх).

  Гомеопатія – це шкідливо?

  Для вашого гаманця. Нашкодити собі тим, чого немає, неможливо.

  Гомеопатія може нашкодити тільки в двох випадках.

  • Якщо ви відмовляєтеся від офіційного лікування на користь цукрових крупинок, просочених «пам’яттю води».
  • Якщо гомеопати вирішили не розводити діючі речовини до потрібної кондиції і інгредієнти виявилися в таблетках у великій кількості .

  Чому гомеопатія так популярна?

  Тому що це гроші і на неї є попит. Медицина допомагає не всім і не завжди, просто тому, що інакше неможливо. Але людям хочеться вірити, що прийде добрий доктор, прішьyoт відірвані трамваєм ніжки, як Айболить, і ми будемо знову скакати, як зайчики.

  Справжній доктор так не вміє.

  І тут на сцені з’являється гомеопат, який говорить, що ці лікарі нічого не знають, одне лікують, інше калічать (в останньому гомеопати праві: медицина далеко не досконала). А ось гомеопат вилікує саме вас за спеціально розробленим чарівному рецептом .

  У гомеопатії взагалі багато чарівництва, тому що пояснити без магії, як крохмаль і цукор можуть вилікувати людину, не виходить.

  Але там же травички!

  Іноді в гомеопатичні ліки додають рослинні компоненти в лікувальних дозах. І це вже не гомеопатія в строгому сенсі цього слова. Іноді в аптеках стоять окремі полки для гомеопатичних препаратів, на яких розташовується і гомеопатія, і препарати з екстрактами трав.

  Це обман, який грає тільки на руку гомеопатам. Активується логічний ланцюжок: з травами – значить, натуральне; значить, нешкідливе; значить, допоможе і не зашкодить. У цьому ланцюжку безліч дірок (в повному обсязі трави однаково корисні, а їх безконтрольний прийом може вбити, фітотерапія взагалі складніше, ніж ромашковий чай). Але головне, що змішується цілком собі працює фітотерапія з абсолютно неосудною гомеопатією.

  У гомеопатії немає трав. Якщо вони там і були, то до фінального розведення від них нічого не залишилося. Крім горезвісної «пам’яті води», якій немає.

  Але мені гомеопатію призначив лікар, їй же в Європі лікуються.

  Поміняйте лікаря. В теорії представник медицини не може бути гомеопатом. Зате на практиці існує безліч гомеопатів, які в минулому – медики.

  Причини, за якими спочатку люди зі здоровим глуздом вдарилися в шарлатанство, сумні. Це або безпросвітна бідність, через яку людина готова впарювати пацієнтам пустушки, або абсолютна некомпетентність. Невідомо, що страшніше.

  Гомеопатією дійсно лікуються в Європі. Тільки не виліковується.

  Деякі гомеопатичні препарати офіційно підтримував наш МОЗ. Це теж не привід платити за них.

  А мені допомогло!

  Ми вас вітаємо. У вас сильний організм, який чудово впорався з хворобою. Або ваш випадок – прояв плацебо-ефекту, який все ж існує.

  І в подвійних сліпих плацебо-контрольованих дослідженнях у плацебо-групі є люди, які виліковуються. Ви з таких.