1. Нерегулярне очищення пилозбірника та фільтрів
Забитий повністю контейнер або мішок для збору сміття знижує потужність всмоктування приладу і змушує мотор перегріватися. У результаті прибирання втрачає сенс, а техніка якось може вийти з ладу. Сучасні моделі пилососів самі підкажуть, що їх час почистити, включенням відповідного індикатора. В інших випадках слідкуйте, щоб пилозбірник не заповнювався більш ніж на ⅔ об’єму.
Регулярно протирайте відсік корпусу, куди вставляється пилозбірник, злегка вологою ганчіркою. Також можна періодично мити контейнер для збору сміття засобом для посуду та теплою водою, якщо це дозволяє інструкція. Багаторазовий мішок потрібно витрусити і випрати, а одноразовий викинути в міру заповнення разом із вмістом і замінити на новий.
Також слідкуйте за станом фільтрів, видаляйте з них бруд або змінюйте нові залежно від їх типу. Якщо цього не робити, прилад може вийти з ладу через перегрівання, а також видавати неприємний запах під час роботи. А ще деякі фільтри, наприклад HEPA або водяні, відповідають за чистоту повітря і при рідкому чищенні перестають виконувати цю функцію.
2. Неякісний догляд деталей
Шланг, трубки та насадки вимагають уваги не тільки коли гаджет забився і перестав усмоктувати пил. Щітка бажано чистити після кожного прибирання, особливо якщо в будинку є домашні тварини. Можна акуратно розрізати ножицями туго намотану вовну та волосся, тоді витягнути його буде простіше. Якщо насадка оснащена режимами «підлога/килим», не забувайте висувати щетину і знімати з неї бруд.
Шланги і трубки можна акуратно прочистити від сміття, що застрягло, за допомогою довгого міцного дроту. Додатково спробуйте замочити їх разом із насадками у теплому мильному розчині на 10–15 хвилин і помити зовні (і наскільки можна всередині) губкою. Після цього промийте деталі під проточною водою і дайте їм повністю висохнути. Намагайтеся мити складові пилососа хоча б раз на півроку.
3. Занадто швидке прибирання
У цьому випадку навіть найпотужніший пилосос не встигне всмоктати бруд як належить, особливо якщо йдеться про прибирання килимів . Не поспішайте і постарайтеся пройтися однією ділянкою підлоги хоча б вперед і назад, перш ніж перейти на новий. А килими та інші текстильні вироби краще пилососити у ще більшій кількості напрямків, щоб позбутися пилу між волокнами.
4. Постійне використання пилососа на високій потужності
Здається, якщо змусити гаджет працювати на межі можливостей, будинок швидко засяє ідеальною чистотою. Але звичка завжди пилососити на високих оборотах може досить скоро вдарити по гаманцю, коли двигун вийде з ладу і вимагатиме заміни .
Деякі предмети на кшталт килимів та м’яких меблів дійсно краще чистити на підвищеній потужності. А з гладкими поверхнями прилад цілком впорається і у звичайному режимі.
5. Використання щітки для різних поверхонь
У більшості моделей пилососів передбачені режими для прибирання гладких поверхонь та килимів. В останньому випадку в насадці висувається додаткова щетина, яка допомагає позбутися вовни, волосся та іншого сміття між ворсинками. Використовувати цей режим на рівних покриттях немає сенсу: насадка не зможе як слід присмоктатися до підлоги і зібрати весь бруд.
6. Прибирання вологих поверхонь
Для миючих пилососів чи моделей з аквафільтром, звичайно, волога не страшна. А ось звичайні типи призначені виключно для сухого чищення. При попаданні води в такий пристрій можуть бути різні наслідки. У кращому випадку намокше сміття всередині пилозбірника почне видавати неприємний запах. Найнегативніший сценарій — поломка техніки.
7. Збір будівельного сміття та інших предметів
Для наведення ладу під час або після ремонту є спеціальні професійні або промислові пилососи, які не бояться важкої роботи. Звичайні побутові моделі підходять виключно для повсякденного прибирання. Залишки будматеріалів та будівельний пил можуть серйозно засмічити прилад або навіть призвести до поломки. Тому перед тим, як братися за домашній пилосос, зберіть все велике сміття вручну і ретельно помітите підлогу.
Перед звичайним прибиранням пройдіться по будинку і переконайтеся, що на підлозі немає папірців, целофану, іграшок та інших предметів, які можуть забити пилосос.
8. Прибирання у неправильному порядку
Коли ви знімаєте пил з полиць та шаф, вона так чи інакше осідає внизу. Якщо спочатку пропилососити підлогу, а потім протерти стіл, збирання втратить сенс. Щоб досягти максимальної чистоти, дотримуйтесь послідовності та наводьте порядок, рухаючись зверху вниз.