3 поради, які допоможуть вам стати енергійнішими та бадьорішими

  28

  Зібрали універсальні рекомендації, які підійдуть і бізнесменові, і фрілансеру.

  1. Почніть регулярно висипатися

  Вимкнути будильник у суботу – це чудово, але разова акція не дасть потрібного ефекту. Якщо ви постійно відчуваєте брак енергії, то, можливо, проблема в нестачі якісного відпочинку. Може здаватися, якщо залишити на сон 4-5 годин, то за день встигне більше. Насправді, швидкість вирішення завдань у такому ритмі сповільнюється . Крім того, брак сну посилює тривожність і послаблює імунну систему – всі ці фактори не найкраще позначаються на бадьорості духу.

  Фахівці вважають , що дорослій людині необхідно щонайменше 7 годин сну щодня, але це не загальна рекомендація. Якщо ваш ритм життя насичений, тривалість відпочинку можливо варто збільшити. А ще важливо приділяти увагу гігієні сну . Наприклад, лягати і прокидатися в один і той же час, намагатися не використовувати гаджети в спальні, не переїдати на ніч і не налягати на кофеїн.

  2. Плануйте робочий день із вечора

  Особливо, якщо вранці вам складно зібратися і бути сконцентрованим. Рівень бадьорості часто залежить від того, як людина починає день. Якщо взятися за справи відразу, можливо простіше впоратися з прокрастинацією. Коли кілька годин витрачається лише на те, щоб прокинутися і зрозуміти, що робити, сили витрачаються на малопродуктивні речі. До того ж за такого сценарію є ризик забути про дрібні завдання, на кшталт візиту до хімчистки чи батьківських зборів.

  Візьміть за правило перед сном складати план справ наступного дня. Так буде простіше визначити справді важливі завдання і ті, від яких за необхідності можна відмовитись. А ще не завадить підготувати з вечора все, що вам знадобиться вранці: одяг, сумки, дитячі рюкзаки, спортивну форму і список продуктів для поїздки в магазин.

  3. Робіть короткі перерви у роботі

  Коли мозок довго зосереджений однією завдання, вона починає сприйматися ним як неважлива. Навіть короткочасний відпочинок допомагає повернути концентрацію. Ви можете вирішувати, на що краще витрачати такі 10-хвилинні паузи. Наприклад, прогулятися вулицею, зробити зарядку, полити квіти чи помедитувати. Головне, щоб заняття були пов’язані з робочими завданнями.  • інші новини