Тревіс Бредберрі, автор книги «Емоційний інтелект», нагадує про те, що справді важливо у житті.
Дивно, як легко забути про найважливіше. Завантажений розклад та щотижнева рутина призводять до того, що мозок починає працювати на автопілоті. Але деякі життєво важливі істини потребують повторення. Тримайте цей список під рукою і читайте його щоразу, коли потрібна мотивація.
1. Робити не означає зробити
Подивіться на людей довкола себе. Вони завалені роботою — тікають із однієї зустрічі на іншу, відстрілюючись імейлами. При цьому багато хто з них дійсно успішний і досяг великих висот?
Енергійність і прудкість не призводять до успіху. Він з’являється з умінням сфокусуватися на важливому, з упевненістю, що час витрачається ефективно та з користю.
У вас стільки ж годин на добу, скільки і в інших – використовуйте їх з розумом.
Все-таки результати роботи не дорівнюють витраченим зусиллям. Важливіше, щоб зусилля були спрямовані на завдання, які принесуть результат.
2. Великий успіх часто починається з невдачі
Ви ніколи не дізнаєтеся, що таке справжній успіх, поки не навчитеся приймати невдачі . Помилки прокладають шлях до успіху, попереджаючи, якщо ви повернули не туди.
Вірне рішення часто з’являється в той момент, коли ми втрачаємо віру у свої сили і розклеюємося. Розпач змушує нас думати інакше, вийти із зони комфорту та побачити правильний шлях.
Для успіху потрібні наполегливість та вміння захищати свої погляди, навіть коли через них доводиться зазнавати незручностей.
3. Страх – головне джерело жалю
Коли все вже сказано і зроблено, ми починаємо виправдовуватися, що згаяний шанс неминуче призвів би до невдачі. Не бійтеся ризикувати.
Люди часто кажуть: «Що найгірше може статися з тобою? Це вб’є тебе? Смерть не найжахливіше, що може статися. Набагато гірше дозволити собі згаснути, хоча ти ще живий.
4. Оцінювати себе потрібно самостійно
Якщо, порівнюючи себе з іншими, ви радієте та отримуєте задоволення, ви більше не господар своєї долі. Але якщо почуття задоволення з’являється, коли ви зробили щось добре, не дозволяйте чужій думці або досягненням забрати це у вас.
Коли ви не можете спокійно поставитися до того, що люди думають про вас, постарайтеся не порівнювати себе з іншими та сприймайте чужу думку з часткою недовіри.
Не має значення, що інші думають чи роблять, ваша самооцінка залежить лише від вас.
Незалежно від того, що люди думають про вас у конкретний момент часу, важлива одна річ: ви ніколи не будете настільки хороші чи настільки погані, як про вас говорять.
5. Людина хороша настільки, наскільки добре її оточення
Намагайтеся, щоб поряд з вами були люди , які надихають і допомагають вам прагнути кращого. Швидше за все, ви й так це робите. Але як щодо людей, які тягнуть униз? Ви дозволяєте їм бути частиною вашого життя?
Будь-хто, хто змушує вас відчувати себе марним, неспокійним або марно витрачає ваш час, швидше за все, впливає на вас. Життя надто коротке, щоб зв’язуватися з такими людьми. Звільнися.
6. Життя коротке
Ніхто не знає , що станеться завтра. Тим не менше, коли хтось раптово вмирає, ми починаємо критично оцінювати власне життя: що є дійсно важливим, як ми проводимо час, як ставимося до інших людей.
Втрата — це рана, нещадне нагадування про тендітність нашого життя. І це правда.
Нагадуйте собі щоранку, коли прокидаєтеся, що життя це подарунок і вам пощастило, що ви його отримали. У той момент, коли ви почнете жити так, ніби щодня це щастя, ви і будете щасливі.
7. Щоб пробачити, не потрібні вибачення
Життя стане спокійнішим, якщо викинути з голови образи і пробачити їх, навіть якщо кривдники і не думали вибачатися. Образи з минулого можуть зруйнувати ваше щастя. Ненависть і злість — емоційні паразити, які заважають радіти життю.
Негативні емоції, підкріплені образами, призводять до стресу, а постійна напруга, своєю чергою, руйнує здоров’я. Тривалий стрес сприяє підвищенню кров’яного тиску та розвитку серцево-судинних захворювань.
Коли ви прощаєте когось, це не означає, що ви виправдовуєте їхні дії – ви просто перестаєте бути жертвою .
8. Ми живемо тим життям, яке створюємо самі
Ви не жертва обставин. Ніхто не може змусити вас приймати рішення і чинити протиріччя з вашими цінностями та цілями.
Обставини, в яких ви живете сьогодні — ваші власні, ви їх самі створили.
Так само і ваше майбутнє цілком належить вам. Якщо ви відчуваєте незадоволеність, найімовірніше, ви боїтеся йти на необхідний ризик для досягнення цілей та реалізації своїх прагнень.
Коли настає час діяти, пам’ятайте, що завжди краще бути в самому низу сходів, на які ви хочете забратися, ніж на вершині тих, які вам не потрібні.
9. Треба жити справжнім
Ви не зможете побачити свій повний потенціал до тих пір, поки не навчитеся жити в сьогоденні . Почуття провини не здатне змінити минуле, як і тривога не допоможе змінити майбутнє. Неможливо бути щасливим, якщо ви постійно десь, а не тут і зараз. Не можна повністю відчути цю унікальну (хорошу чи погану) мить життя.
Щоб жити сьогоднішнім днем, потрібно зробити дві речі:
- Прийняти своє минуле. Якщо ви не будете у світі зі своїм минулим, воно не відпустить вас, і навпаки – воно може допомогти у створенні майбутнього .
- Прийняти неминучість майбутнього. Занепокоєнню немає місця тут і зараз. Марк Твен одного разу сказав: «Занепокоєння — як віддавати борг, який ти ще не взяв».
10. Зміни неминучі – доведеться змиритися з ними
Тільки прийнявши зміни, можна побачити у них хороше. Відкрийте серце і розправте плечі, якщо збираєтеся дізнатися та використовувати з вигодою можливості, які з’являються завдяки змінам .
Ми приречені на провал, продовжуючи робити ті ж речі, що і зазвичай, сподіваючись, що якщо ігнорувати зміни, то вони пройдуть самі собою.
Це божевілля — робити те саме знову і знову, сподіваючись на інший результат.
Життя не зупиняється ні для кого. Коли справи йдуть добре, варто цінувати це і отримувати задоволення, доки все не змінилося. Якщо ви завжди шукаєте щось більше, щось краще, те, що зробить вас щасливим, ви ніколи не будете достатньо в сьогоденні, щоб отримати задоволення від чудових моментів, поки вони не пройшли.