10 трюків, які підвищать продуктивність за одну хвилину

    27

    Вам знадобиться таймер, жуйка або ваша дитяча фотографія.

    1. Подумайте про найважливіше завдання на день

    Прокинувшись вранці, не беріть телефон до рук, щоб перевірити повідомлення або соцмережі. Натомість задайте собі таке запитання: «Яка одна справа мені сьогодні важливо зробити?». Це простий та ефективний спосіб зосередитися на найголовнішому завданні та побудувати день так, щоб його точно виконати.

    Якщо обмежитися однією справою неможливо, складіть список системою 1–3–5 . Він повинен включати одне велике завдання, три середні та п’ять маленьких.

    2. З’їжте на сніданок те, що вас тішить

    Добре, якщо це буде щось корисне, але якщо сьогодні вам потрібний шматочок торта , не відмовляйте собі. У будь-якому випадку намагайтеся насолоджуватися їжею, не відволікаючись на телефон та думки про роботу. Порадуйтесь моменту та всьому іншому, що є у вас у житті.

    Це вправа «три в одному»: ви одночасно отримуєте задоволення від смачної їжі, тренуєте усвідомленість і вдячність. Все це позитивно позначиться на продуктивності.

    3. Вимкніть повідомлення

    За даними дослідників із Microsoft, під час роботи за комп’ютером середньостатистичний користувач відволікається кожні 40 секунд. Не дивно, якщо врахувати, скільки різних повідомлень та повідомлень нам надходить протягом дня.

    Вимкніть їх на той час, коли вам потрібно зосередитися на чомусь. На додаток можете ще заблокувати сайти, на які зазвичай хочеться відволіктися.

    4. Проговоріть позитивні афірмації

    Щоразу повторюючи самокритичні думки, ми починаємо їм вірити. Поступово наша мотивація знижується і віра у себе слабшає. Замість самокритики промовляйте позитивні афірмації. Особливо, коли відчуваєте, що продуктивність падає. Доведено, що вони знижують стрес та покращують здатність вирішувати проблеми.

    Ось пара прикладів: “Я зроблю сьогоднішній день успішним”, “Я здатний на багато”, “Я ніколи не здаюся”.

    5. Включите таймер

    Згідно з цією методикою, ви розбиваєте роботу на інтервали: 25 хвилин працюєте, потім п’ять хвилин відпочиваєте. А після чотирьох циклів робите довшу перерву на 15 хвилин.

    Таким чином ви не даєте собі перегоріти і допомагаєте впоратися з факторами, що відволікають, заздалегідь домовившись із собою, що приділите їм увагу в перерві.

    6. Влаштуйте коротку медитацію

    При регулярній практиці вона знижує стрес, покращує емоційний стан та розвиває здатність концентруватися.

    Причому медитувати можна будь-де. Виділіть на це всього пару хвилин, і ви відчуєте себе спокійнішим і готовішим повернутися до роботи.

    7. Заберіться на робочому місці

    Коли на столі та в комп’ютері порядок, працювати легше. А від захаращеного простору, навпаки, виникає тривога, та й потрібну річ знайти важче.

    Візьміть за правило щодня прибирати робочий стіл (і фізичний, і цифровий). Викиньте сміття, що накопичилося, розкладете все по своїх місцях, закрийте зайві вкладки . На це піде хвилина, зате ви одразу відчуєте ефект.

    8. Перекусіть або пожуйте жуйку

    Краще з’їсти не солодощі чи фастфуд, а щось корисне для мозку, наприклад лохину, жирну рибу, горіхи чи авокадо . А щоб відчути себе активніше та бадьоріше, вдихніть запах цитрусових .

    Якщо нічого такого під рукою немає, просто пожуйте жуйку. При цьому в частині мозку, пов’язані з увагою, надійде більше кисню, і вам буде легше зосередитися.

    9. Подивіться на свою стару фотографію

    Наприклад, на знімок, де вам п’ять чи п’ятнадцять років. Згадайте, чого ви досягли з того часу, і подумайте, що ще можете зробити, щоб ви минуле могли пишатися собою. Це викличе новий приплив мотивації .

    10. Змініть робочу обстановку

    Якщо ви відчуваєте, що продуктивність впала, спробуйте змінити щось у навколишньому середовищі. Наприклад, попрацювати за столом стоячи, а не сидячи, перейти з галасливого приміщення до тихішого або, навпаки, влаштувати офіс у кафе. Навіть невелика зміна допоможе вам стати значно продуктивнішою.