Ющенко пояснив, чого найбільше боїться Путін в Європі

  382

  Політика президента Росії Володимира Путіна уразлива перед солідарністю десятків країн Європи.

  Про це третій президент України Віктор Ющенко сказав в інтерв’ю ВВС .

  “Путінська політика боїться одного, щоб проти неї не виступили солідарно десятки країни. Чому історія про висилку російських дипломатів так вразила Росію? Не тому, що є фізична шкода, а тому, що це морально девальвує перед усім світом те, що робить Путін та його оточення. Путін та його соратники бояться, щоб Європа не почала говорити одним голосом”, – зазначив він.

  Ющенко звернув в увагу на те, що валовий внутрішній продукт Росії менший ніж у Нідерландів. За словами політика, РФ економічно слабка, але на цьому тлі “її фінансова жила базована на нафті та газі”, адже 82% нафти і газу Росії продається в Європу.

  “У європейському балансі поставки Росії складають 30%. В мене питання до пересічного європейця – чи відчувають вони, що кожна тонна російської нафти є єдиним джерелом фінансування путінської політики і воєн”, – запитує третій президент України.

  Ющенко відзначає, що, коли чотири роки тому Росія анексувала Крим, не було такої суворої реакції Заходу – ні в одній країні Європи жоден президент слова не сказав на захист України. Жоден дипломат не був виставлений за двері через окупаційну російську політику.

  “Кримська авантюра Росії вдалась дуже дешево, і це підігріло до наступного кроку – а чому не провести анексію ще дев’яти областей України? Але у цього плану зламалися зуби, бо на захист України стало молоде покоління, по суті весь Майдан у Києві у кросівках та куртках пішов на східний фронт”, – сказав Ющенко.


  • не пропусти

  • магазин