Кому доведеться платити за комуналку сусідів в Україні

  128

  “Втрати” води в будинку через магніти на лічильниках, несправні крани і “діряві” труби компенсуватимуть самі мешканці. У перший час за втрати будуть платити ті квартири, у яких не встановлені індивідуальні лічильники, а в перспективі різницю в платіжках будуть компенсувати всі мешканці.

  Про це йдеться в матеріалі “Обозревателя”. Рахувати платіжки будуть по будинковим, а не квартирним лічильникам. Закон “Про комерційний облік комунальних послуг” передбачає, що комунальна послуга надається на весь будинок, тому і платити потрібно за всю кількість води і тепла, яке потрапило в багатоповерхівку.

  Зараз в тарифі на воду закладають певний відсоток втрат. Хтось використовує магніти і занижує суми в платіжках, в окремих будинках незаконно підключаються до системи водопостачання магазини в підвалах і не платять за це, в частині квартирах “капають” крани, але низька точність лічильника не враховує ці втрати.

  Припустимо, що в будинку на 20 квартир у кожного мешканця є лічильник на гарячу воду в квартирі і, згідно з новим законом, встановили будинковий лічильник на воду. У кожній квартирі лічильник намотав по 4 кубометри води. До закону за ці 4 куба довелося б заплатити кожному.

  Але якщо після вступу закону в силу виявиться, що будинковий лічильник на воду показав 100 кубометрів, а сума показань 20 квартирних лічильників – 80 кубометрів, за “зайві” 20 кубів доведеться платити всім. Тобто в платіжках замість 4 кубів буде вказано 5. До слова, в середньому один кубометр води обходиться в 60-80 грн (в залежності від постачальника і регіону).


  • не пропусти

  • магазин