“Втопиться у крові”: у світі назріває нова масштабна війна

  873

  Через 10-15 років Близький Схід неминуче буде охоплений полум’ям масштабної війни, в якій зіткнуться Саудівська Аравія та Іран.

  Ці країни майже півстоліття знаходяться в стані релігійної “Холодної війни”, яку можна порівняти з протистоянням США і СРСР, передає 360tv.

  За словами кронпринца Саудівської Аравії, перехід війни в гарячу фазу не відвернути, тільки якщо міжнародне співтовариство не вирішить посилити тиск на Іран, чий режим необхідно стримувати економічно і політично, впевнений представник не менше авторитарного режиму.

  Саудівська Аравія завжди була непримиренним противником укладеного в 2015 році договору західних країн та Ірану щодо ядерної програми останнього – згідно з ним, всі ядерні потужності Іран повинен використовувати виключно в мирних цілях в обмін на зняття санкцій. В Ер-Ріяді вважають, що санкції необхідно повернути, інакше Іран обов’язково влізе в бійку з Саудівською Аравією і втопить весь регіон в крові.

  Принц Мохаммед, який з 2016 року з благословення короля Салмана де-факто керує всіма важливими процесами в королівстві, наростив протистояння з Іраном до відкрито ворожих рівнів: майже повністю обірвав дипломатичний контакт з Тегераном і змусив виконати те ж залежні від Саудівської Аравії країни Близького Сходу і Африки.

  “Ми повинні досягти успіху [в стримуванні Ірану] щоб уникнути військового конфлікту. Якщо ми не досягнемо успіху в тому, що ми намагаємося зробити, через 10-15 років нас чекає війна з Іраном”, – заявив Мохаммед бін Салман.

  Відзначається, що вплив Ірану з моменту зняття з нього санкцій дійсно виріс: в Іраку підконтрольне йому шиїтське ополчення зіграло важливу роль в розгромі Ісламської держави та іракських курдів, які спробували створити незалежну державу, а в Сирії іранський елітний Корпус вартових ісламської революції (КВІР) – одна з головних опор армії Башара Асада.

  Політолог Ікбаль Дюрр вважає, що якби така війна почалася вже сьогодні, то на стороні Саудівської Аравії однозначно виступили б американці, Ізраїль, Єгипет і більшість сунітського світу, крім Катару, проти якого за вказівкою Саудівської Аравії ведуть економічну блокаду всі арабські країни Перської затоки. Підтримати Іран змогла б хіба що Росія.


  • не пропусти

  • магазин