“Крим себе вичерпав”: в Росії розповіли про новий міф Путіна

  1765

  Російський президент Володимир Путін створив міф про зовнішню загрозу РФ, щоб отримати додаткову підтримку на минулих виборах.

  “Звичайно, Кремль розуміє необхідність легітимації з боку суспільства, тобто визнання влади народом і готовність їй підпорядковуватися. Адже в іншому випадку доведеться правити через репресії і незрозуміло, якою мірою суспільство з цим погодиться. Але вся справа в тому, що легітимація влади через плебісцит за відсутності вибору недовговічна – особливо для країни, яка перестала бути герметичною, для країни, яка починає глухо бурчати”, – написала російський політолог Лілія Шевцова в статті на “Радіо Свобода“.

  “Тому Володимиру Путіну довелося шукати додаткове джерело підтримки, виштовхуючи Росію у воєнний час – створюючи міф про зовнішню загрозу і пропонуючи себе країні в якості Лідера-Захисника Батьківщини. Сам цей факт свідчить про те, що легітимація путінського лідерства через образ “збирача російських земель” і використання анексії Криму в якості мобілізуючої ідеї вичерпує себе”, – додала вона.

  За словами експерта, легітимація правління Путіна може мати два наслідки.

  “По-перше, збереження влади через маніпуляцію виборчим процесом (причому не вперше) дискредитує виборний механізм формування влади. Не потрібно великої уяви, щоб зробити висновок, який інший шлях залишається суспільству для зміни влади, коли стане не під силу. По-друге, виживання політичного режиму через переведення країни на військову колію суперечить потребам держави, зацікавленої в інтеграції в світову систему не тільки заради потреб економіки, а й для утримання за Росією статусу державності”, – акцентувала політолог.

  “Як можна бути державою без діалогу з провідними світовими гравцями? Так, президент вже пару років намагався “не загострювати”, пропонуючи Заходу повернутися до докримського статус-кво, що, однак, вимагало від ліберальних демократій прийняття кремлівських правил гри”, – пише Шевцова.

  Вона нагадала зізнання Путіна, який сказав, що “Кремль не почули”.

  “Але ж стільки раз доводилося ковтати приниження – і нарощуванням санкцій, і допінговим скандалом, і антиросійської консолідацією США, і знищенням російських найманців в Сирії”, – резюмувала експерт.


  • не пропусти

  • магазин