У МЗС розповіли, що врятувало Україну від повномасштабного вторгнення РФ

  434

  Країни Європейського Союзу виступають проти того, щоб роль України як транзитера була зведена до нуля, оскільки саме транзит газу став тим чинником, який вберіг країну від повномасштабного наступу РФ.

  Про це заступник міністра закордонних справ України з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль розповіла в ефірі Радіо НВ.

  “В Європі все розуміють ризики, пов’язані з перервою транзиту через територію України або взагалі відсутністю транзиту через Україну. І тут є ризики насамперед з безпекою. Існує думка, яка популярна серед наших партнерів і сусідів, якби не було транзиту через Україну, то Путіна нічого б не зупиняло від прямого вторгнення”, – сказала заступник міністра.

  Також вона додала, що спочатку питання повинні бути вирішені по транзиту, а тоді вже повинен бути побудований Північний потік.

  Зеркаль також зазначила, що канцлер Німеччини Ангела Меркель вважає, що Північний потік з політичної точки зору може бути важелем впливу на Росію, якщо Німеччина буде основним одержувачем російського газу. Таким чином, Німеччина отримає інструмент прямого впливу на РФ.


  • не пропусти

  • магазин