Google може заплатити компанії Oracle до 9 млрд доларів в якості компенсації

  74
  Американський федеральний апеляційний суд постановив, що Google зайшов занадто далеко в використанні API Oracle при розробці Android. Дії гіганта є, на думку суду, порушення авторських прав Oracle.

  Справа була передана в нижчу інстанцію федерального суду в Сан-Франциско, який повинен визначити точну суму збитків, понесених власником Java .

  Суперечка між двома компаніями триває з 2010 року, коли справа в перший раз потрапила в суд. У 2016 році Oracle почав лобіювання європейських антимонопольні органи щодо політики конфіденційності Google.

  Все через бажання компанії з Mountain View, зробити Android сумісний з додатками, написаними на Java. Google замість того, щоб купувати відповідні ліцензії від Sun Microsystems (перш ніж компанія була придбана Oracle), він вважав за краще скачати код з Java і замінити його самостійно.

  Весь цей час представники Google намагалися стверджувати, що використання API-інтерфейсів Java Oracle були повністю покриті дозволеним використанням, тому що це було зроблено для того, щоб досягти сумісності з платформою Java.

  У 2014 році окружний суд ухвалив, що API-інтерфейси захищені авторським правом, що дало прорив у справі. Претензії до Google, що стосуються дозволеного використання були відхилені так як компанія не прагнула до повної сумісності з платформою Java, а використовувала обмежену сумісність частини коду.

  Google може ще оскаржити останнє рішення суду, або в крайньому випадку довести справу до Верховного Суду США .


  • не пропусти

  • магазин