Молдова може стати новою жертвою Путіна: стали відомі деталі

  497

  Молдова, як колишня країна СРСР являє собою великий інтерес для президента Росії Володимира Путіна. Кремль має намір всіма доступними засобами дестабілізувати ситуацію в Молдові, щоб не допустити її зближення з Румунією.

  Про це в ефірі ObozTV заявив експерт-міжнародник Андрій Каракуц, коментуючи масову акцію в столиці Молдови Кишиневі, присвячену 100-річчю приєднання Бессарабії до Румунії.

  За словами експерта, про це об’єднання країн вже довго говорять: “У Молдові багато вже отримали другий паспорт – румунський. Були навіть жарти – навіщо Молдові вступати в Євросоюз, якщо все молдавани отримають румунські паспорти і автоматично стануть частиною ЄС”.

  “Але треба брати до уваги, що в країні є і сильні проросійські настрої, пов’язані з Соціалістичною партією президента країни Ігоря Додона. Її прихильники наполягають, що такий сценарій неможливий. В суспільстві є розкол щодо того, яким чином вести зовнішню політику”, – заявив Каракуц.

  “Формально Молдова – нейтральна країна, вона претендує на те, щоб стати частиною ЄС, але не заявляла про свій курс в НАТО. Якщо буде об’єднання з Румунією, то це повністю змінить ситуацію. РФ цього не дозволить, оскільки має певний військовий контингент у Придністров’ї і буде використовувати цей анклав, щоб дестабілізувати Молдову “, – пояснив він.

  За прогнозом експерта, “сьогодні проросійські сили будуть використовувати приєднання до Румунії, щоб підняти протести, використовувати населення похилого віку проти діючої молдавської влади”.

  “Молдова, як колишня країна Радянського Союзу представляє інтерес для Путіна, який досі шкодує про його розпад… Якщо ще одна країна вислизне з проросійської орбіти, це буде удар”, – додав міжнародник.


  • не пропусти

  • магазин