Померла знаменита українська телеведуча

  941

  Померла телеведуча Катерина Лозовенко. Вела дитячі телепередачі на телеканалі УТ-1 в 1970-1980-х роках. Про смерть повідомила сусідка Лозовенко Ольга Байвидович, пише ГазетаУА.

  “Сьогодні померла тітка Катя, Катерина Семенівна, ведуча програми “Катрусин кінозал”. Ми жили з нею в одному будинку. Коли зустрічалися в ліфті, вона завжди посміхалася і питала: Олечка, як справи? Не можу стримати сліз. Світла пам’ять”, – йдеться у її повідомленні в Facebook.

  При цьому автор посту не уточнила обставин і причин смерті популярної телеведучої.

  Перші випуски “Катрусиного кiнозалу” вийшли на екрани в червні 1972 року і транслювалися протягом 16 років. Вела передачу Лозовенко із лялькою Катею.

  “Якось серед реквізиту я побачила руду ляльку. Вона відразу мені сподобалася – смішна така, з двома товстенькими кісками. Потім ми закрутили їх в два бублика і майже ніколи не змінювали Катрусі зачіску (назвати її вирішили так само, як мене). Катруся прижилася в нашій редакційній кімнаті. У неї навіть була спеціальна вішалка і ящик з одягом. Його для Катрусі шили діти”.

  Катерина Лозовенко (ліворуч) та лялька Катруся у студії
  Катерина Лозовенко (ліворуч) та лялька Катруся у студії

  Ляльку Катрусю вкрали у 1987-му і програма припинила своє існування.

  “Я здогадалася, що таким чином мене просто позбавляються. Пам’ятаю, того дня було дуже холодно, йшов мокрий сніг. Я прийшла в Будинок кіно і побачила повний зал дітлахів, які чекали зустрічі з Катрусею, вийшла на сцену і тремтячим голосом, давлячись сльозами, сказала, що Катруся захворіла. Мовляв, вона не слухалася мами і в холодну погоду не одягала шапочку і шарфик. І діти повірили. А я, вийшовши із залу, зрозуміла, що з програмою – кінець. Мені навіть не хотілося ні з ким воювати. Я розуміла, що це марно, оскільки рішення вже прийняте. Відтоді я не бачила ляльку. Здавалося б, ну що таке Катруся? Але популярність її була величезна, і це викликало роздратування”.

  Записів передачі не залишилося, оскільки вона виходила в прямому ефірі.

  Віхи життя Катерини Лозовенко

  1946, 4 липня — народилася в Києві

  1970 — закінчила акторський факультет Київського театрального інституту ім. Карпенка-Карого

  1972 — на телебаченні ведуча програм “На добраніч, діти” та “Катрусин кінозал”

  1975 — вийшла заміж

  1977 — народилася донька Надія

  1987 — закрили передачі з лялькою Катрусею “На добраніч, діти” та “Катрусин кінозал”

  1988 — режисер у головній редакції телепрограм для Києва й області

  2006 — режисер у Об”єднанні документальних фільмів  • інші новини
  • не пропусти

  • магазин