Керівництво українських силовиків іноді робить закупівлі абсолютно непотрібних речей за серйозно завищеними цінами.
Про це в інтерв’ю ONLINE.UA розповів ізраїльський військовий інструктор Цві Аріелі.
“Коли мене запитують про причини розчарування в волонтерстві, я часто наводжу один приклад. Було це в кінці грудня 2015 початку січня 2016, коли Аллеров (командувач Нацгвардією України — Ред.) тільки зайшов на посаду. Тоді в бригаду поставили 600 шапок-вушанок за ціною 435 гривень за штуку”, — пригадав він.
За словами інструктора, це була вкрай нелогічна закупівля.
“І якби ж то, ще ці шапки були б з хутра, а то — таке, нелогічне, негарне, з незрозумілого якогось матеріалу. І це НГУ закуповувала за оптовою ціною 435 грн. Щоб ви розуміли, шапка-вушанка — це така річ, яка не потрібна взагалі! Це минуле століття”, — розповів Аріелі.
Також він заявив, що “в Ізраїлі багато років тому теж давали такі шапки, називається “собача шапка”, але зараз…”
“Навіщо потрібна вушанка, якщо існують флісові шапки, які теж прикривають вуха? Наш комбриг тоді послав людину на оптовий ринок, той привіз звідти флісову шапку, яка оптом коштуватиме 30 грн. Є адже різниця — нікому не потрібна архаїчна шапка-вушанка за 435 грн і сучасна тепла і функціональна флісова шапка по 30 грн”, — зазначив інструктор.
За його словами, подібну шапку можна і під каску одягнути.
“Бійцям потрібна така, яка і під каску, і без каски нормально. У нас таки не американська армія, де є, що хочеш. Тут бійцю видали одну шапку — і все, буде він з нею всюди”, — розповів Аріелі.
Інструктор згадав, що, коли на інспекцію приїхав командувач Нацгвардією, “я йому показав ці шапки, назвав ціну”.
“Він спочатку запитав: це ж, напевно, для носіння на базі? А потім відразу говорить: я ні в яких відкатах не зацікавлений. Я ще подумав тоді: подивимося… І ось так, як з цими шапками, відбувається в усьому постачанні”, — додав він.
При цьому інструктор зізнався, що володіє “лише малою часткою інформації, тому що здебільшого підготовкою бійців займався”.
“Але я не міг не бачити ті речі, які їм видають. Я бачив джгути “АВ-Фарма”, про яких наш військовий лікар розказував, що з сотні п’ять штук порвалося при першому накладенні. Це величезний відсоток, бо не мав порватися жоден! Закордонні виробники дають гарантію на одне застосування. А тут… а машини, техніка, які поставляються? Штовхнеш двері — а вони відвалюються. Гармата не стріляє…” — резюмував Аріелі.