З навчальної програми у школах хочуть забрати 13 предметів

  4113

  МОН України пропонує до громадського обговорення Типовий навчальний план для 10-11 класів, який стане першим кроком до формування профільної школи. Відповідні зміни наберуть чинності у вересні 2018-го.

  «Проект типового навчального плану – важливий крок у плані реформування середньої школи.

  Головна ідея цих планів – об’єднання дисциплін у ширші галузі. Зараз маємо багато роздрібнених дисциплін, змісти яких часто дублюють один одного. Крім того, це зменшить академізм у навчальних предметах. Адже у школі вчать багато правил та теорем, натомість з практикою великі прогалини», –  вважає експерт аналітичного центру CEDOS Ірина Когут.

  У Типовому плані запропонували скоротити кількість обов’язкових предметів – з 22 до 9. Профільність старшої школи дозволить запровадити власні спецкурси та ввести факультативне вивчення додаткових предметів. Також заплановано запровадити у старшій школі інтегровані предмети «Література», «Історія», «Людина і суспільство» та «Математика», передає gazeta.ua.

  Якщо план ухвалять, то цієї весни для 10-11 класів писатимуть навчальні програми. Друк нових підручників для старших класів заплановано на 2018-2019 роки.

  «Зараз система освіти готова до профільності, але треба зробити дуже багато кроків у цьому напрямку. Найбільша проблема, чому план можна не реалізувати у нинішній мережі навчальних закладів. Більшість шкіл настільки маленькі, що в реальності там не можливо створити «профільність». Діти не зможуть обрати собі профіль для навчання. Саме тому питання створення мережі окремих старших шкіл чи укрупнення навчальних закладів залишається відкритим», – каже фахівець.

  За словами експерта, інша проблема – брак системи профорієнтації. «У старших класах учні все ще не розуміють, що хочуть далі робити і вивчати. Тому вони не готові обрати для себе потрібний профіль», – коментує аналітик.