Українці масово виїжджають до Польщі на заробітки

  514

  За останні два роки кількість трудових мігрантів з України до Польщі зросла удвічі.

  Про це повідомляє TVN24 з посиланням на дослідження Національного банку Польщі, передає Укрінформ.

  «Значно більшу частину складають чоловіки (57,9% проти 32,9%), переважають молоді люди (середній вік 32,8 років проти 42,8 років у більш ранній хвилі міграції). Крім того тепер більше мігрує людей зі східної частини України», – йдеться у повідомленні.

  Як повідомляється, до Польщі здебільшого виїжджають українці з вищою освітою. Попри все, вони не конкурують з поляками на ринку праці.

  «З 2014 року спостерігається постійне, динамічне зростання кількості запрошень від польських працедавців для українців. Рекордним у цьому відношенні був 2015 рік, коли було зареєстровано 760 тис. заяв для громадян України. Ця цифра більше ніж удвічі вища у порівняні з 2014 роком», – йдеться у повідомленні.

  Як повідомляється, здебільшого українці працюють 54 години на тиждень, тобто набагато більше, ніж поляки – близько 41 годин. Середня місячна зарплата українців складає близько 2,1 тис. злотих (приблизно 12 тис. грн)

  «Працюють українці в основному в домашніх господарствах (37,6%), будівництві та в галузі ремонтно-оздоблювальних робіт (23,6%) і сільському господарстві (19,3%)», – йдеться у дослідженні Національного банку Польщі.  • інші новини