Український військовий розповів, як у шльопанцях обманув бойовиків

  668

  Боєць АТО, командир роти снайперів 79-ї бригади Валерій Чібінеєв розповів про події літа 2014 року, коли він випадково натрапив у Маринівці, що на Донеччині, на бойовиків. Тоді він з побратимами змушений був вступати в бій з ворогом фактично взутим у шльопанці.

  Про це повідомляє “Українська правда“.

  Ми стояли на відкритій позиції на висоті, не ховалися. В нашу сторону вийшла велика група. Йшли спокійно, тому ми подумали, що це наші. Якби сепари, то маскувалися б, стріляли б по нас. Йдуть, дивляться на нас, ми – на них. Нічого зрозуміти не можемо. І тут старший каже: “Це до нас підмога прийшла, 100 з чимось людей. Іди, приведи їх,
  – розповідає боєць.

  Чібінеєв поїхав на БТРі та сховав його, щоб не підбили. Боєць підійшов до людей – їх у “зустрічній” групі було 5 – і зрозумів, що це – вороги. У них були білі пов’язки, козачі шапки. В одного з бойовиків була пов’язана георгіївська стрічка. З ними був священик.

  “Пощастило, що я був, так би мовити, в нестатутний формі одягу: футболка брудна громадянська, борода, шльопанці. Довелося включати чарівність і розповідати їм байки. Я хотів їх трохи виманити ближче до наших позицій, щоб наші могли їх бачити і стріляти з гори. Наші вичікували – боялися нас зачепити. Зараз би точно стріляли, я впевнений. Три наших людини сиділи на хребті, а решта на висоті стояли. Все, думаю, хоча б до цього горбка доведу “гостей”, все ж менше бігти. В шльопанцях же сильно не побігаєш. Кажу: “Йдемо, наваляймо цим укрофашистам”, – ділиться боєць.

  На це бойовики відповіли, що не підуть. Згодом вони таки пішли, як і радив Чібінеєв. Проте один з терористів затримав українського військового.

  Я з цим залишився і кажу: “Ти що, мені не віриш, я мало не брат твій. Давай, – кажу, – хочеш, автомат тобі віддам”. Той: “Давай”. Думаю, ось навіщо я це сказав… Але автомат віддаю. І весь цей час розповідаю йому, що я свій. Він веде мене. Я вже дійшов до кінця дороги, далі узбіччя. Доходжу, гранату дістаю: “Ось, ще граната є”. А він в мене цілиться – думав, все, зараз шмальне. “Давай гранату сюди”, – говорить. Я йому: “На, тримай”, – розповідає Чібінеєв.

  Проте терорист зробив грубу помилку: взяв автомат і перекладав з руки в руку. Тоді український боєць кинув гранатою в обличчя бойовика і побіг. На це зреагувати терористи, що пішли вперед, і відкрили вогонь.

  Я, як сайгак біг – взуття ж невідповідне. Більше я шльопанці не ношу, – зазначив боєць АТО.

  У тому бою, за словами замкомбата Чібенеєва майора Ярослава Калашника, були вбиті 75 бойовиків.

  Цей епізод став одним із приводів для нагородження Чібінеєва Золотою зіркою.  • інші новини