Пенсію українців прив’язали до стажу

  699

  Українці зможуть забезпечити собі необхідний для виходу на пенсію страховий стаж кількома способами, а от час, з якого він нараховуватиметься закріпили остаточно – це 1 липня 2000 року.

  Про це повідомила експерт з питань соціальної політики Інституту суспільно-економічних досліджень Маріанна Онуфрик.

  За її словами, громадяни зможуть докупити стаж, укладаючи відповідні договори із органами ДФС і, таким чином, самостійно доплатити за стаж роботи.

  “Якщо ж людина не бажає доплачувати чи немає такої можливості, тоді в неї пенсійний вік піднімається автоматично, тобто якщо ви маєте менше 20 років, але більше 15, наприклад, 16 років ви сплачували внески до Пенсійного фонду, значить, ви маєте право вийти на пенсію в 63 роки. Якщо менше 15, значить, вже тоді з 65 років”, – пояснила Онуфрик для радіостанції “Голос cтолиці“.

  Експерт пояснює, що для страхового стажу взяли показник у двадцять років тому, що відлік прив’язали до дати чіткого обліку працюючих українців. Раніше 2000 року зробити це було неможливо через те, що українці масово купували липові трудові книжки.

  Нагадаємо, раніше Знай.ua повідомляв, що українці отримуватимуть високу пенсію у тому випадку, якщо їхні пенсійні відрахування теж будуть високими.