Карту поляка тепер видаватимуть за новими правилами

  104

  Сенат Польщі ухвалив у четвер без змін новий закон про карту поляка, яким передбачено, що рішення про виплату грошової допомоги для власників карт поляка, які клопочуться про надання дозволу на постійне проживання у Польщі, будуть видавати не старости, а воєводи, передає УНН з посиланням на Польське радіо.

  Тепер зміни має підписати ще президент.

  Як зазначається, що новий закон передбачає впровадження кількох змін. Зокрема, це передача повноважень органу, який видає рішення про виплату грошової допомоги для власника карти поляка, який оселяється у Польщі, від управління старости до воєводи. При цьому староста продовжуватиме виплачувати соціальну допомогу.

  Ще одна зміна – це виключення можливості подання наступних клопотань тими особами, які отримали грошову допомогу впродовж максимально можливого терміну у 9 місяців та виключення можливості одержання соціальної допомоги особами, котрі користувалися цією допомогою як члени родини заявника.

  Крім того, буде створений загальний реєстр заяв, рішень та постанов у справах про надання грошової допомоги.

  Сенатор-доповідач від партії Право і справедливість Артур Важоха, аргументуючи зміну про перенесення повноважень видачі рішень надання грошової допомоги від старост до воєвод, пояснив це оптимізацією процесу. Як наголосив він, легше цим процесом управляти на рівні 16 воєводств, ніж на рівні приблизно 330 повітових староств.

  Проект змін про карту поляка та закон про іноземців був розроблений сеймовою комісією зв’язків з полякам за кордоном. На початку вересня вступили у силу зміни до закону про карту поляка, що має полегшити її власникам процес оселення в Польщі та можливість одержання польського громадянства. Міністерство внутрішніх справ і адміністрації країни очікує, що завдяки цим змінам до закону про карту поляка до Польщі можуть приїхати кількадесят тисяч поляків зі Сходу.

  Власники карти поляка, які приїжджають до Польщі із наміром оселитися тут на постійній основі, безплатно отримають карту постійно перебування, ще через рік – польське громадянство і в той же час матимуть можливість отримувати допомогу в період адаптації. Зокрема, вони зможуть отримати грошову допомогу на покриття витрат на проживання терміном до 9 місяців, допомогу в оплаті оренди житла, активного вивчення польської мови та курсів професійної підготовки. Програма має стартувати з 2017 року.