Космічний апарат Solar Orbiter, створений спільно ESA та NASA, передав найдетальніші на сьогодні зображення поверхні Сонця. Знімки були зроблені в березні минулого року з відстані приблизно 74 мільйони кілометрів від Сонця.
За допомогою приладу PHI (поляриметричний і геліосейсмічний сканер) вдалося детально відобразити гранули на поверхні Сонця — осередки плазми розміром близько 1000 кілометрів кожна, які утворюються внаслідок конвекції сонячної речовини.
Апарат також створив нову карту магнітних полів Сонця, яка показує їх особливу концентрацію в областях сонячних плям. Додатково була створена тахограма, яка демонструє рух речовини на поверхні Сонця та його обертання навколо своєї осі.
Прилад EUI (Extreme Ultraviolet Imager) зафіксував корону Сонця, показавши лінії магнітного поля та струмені плазми, що з’єднують сонячні плями. Ці плазмові викиди формують сонячний вітер, який може викликати полярні сяйва на Землі та інших планетах.
Останні мозаїки складаються з 25 зображень кожна і були отримані протягом чотирьох годин спостережень. Через близькість зонда до Сонця космічному апарату доводилося робити численні знімки невеликих ділянок, які потім об’єднувалися в повне зображення розміром 8000 пікселів.
Solar Orbiter, запущений у 2020 році, продовжує свою місію і незабаром має надати перші зображення полюсів Сонця, які очікуються на початку 2025 року. Зараз апарат знаходиться на відстані близько 120 мільйонів кілометрів від Сонця, відразу за орбітою Венери.