Звіт Єврокомісії: як Україна просувається на шляху до ЄС

    119

    Голова Комітету з питань інтеграції України до ЄС Іванна Климпуш-Цинцадзе повідомила, що процес виконання Україною своїх завдань на шляху до Європейського Союзу відбувається в безпрецедентних умовах війни. Вона зазначила, що звіт Європейської Комісії чітко окреслює ділянки, які потребують доопрацювання та посилення зусиль.  

    Як повідомляє «Судово-юридична газета», ця інформація стала темою позачергового засідання Комітету, присвяченого Звіту Єврокомісії в рамках Пакета Розширення 2024. Климпуш-Цинцадзе висловила своє занепокоєння з приводу того, що багато рекомендацій, отриманих минулого року, залишаються невиконаними. 

    Климпуш-Цинцадзе підкреслила, що вперше у звіті публічно вказані серйозні проблеми у сфері демократичних свобод в Україні. Вона зауважила, що, попри обмеження, які накладає воєнний стан, не всі з них є обґрунтованими. Вона зазначила, що минулого року обговорювалася необхідність повернення до плюралізму медіа після закінчення війни, проте зараз пропонується відновити свободу слова вже під час воєнного стану. 

    Климпуш-Цинцадзе також наголосила на важливості забезпечення захисту журналістів та представників громадянського суспільства від переслідувань і тиску. 

    Голова Комітету акцентувала на потребі більшої прозорості в роботі органів влади. Вона зазначила, що, попри активну роботу, контрольна функція парламенту недостатня. Климпуш-Цинцадзе підкреслила, що права опозиції продовжують зазнавати утисків, і наголосила на важливості відновлення їхніх можливостей. 

    Пані посол Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова підкреслила, що звіт Єврокомісії є загалом позитивним, зазначивши, що, попри війну, Україна не відстає в євроінтеграційному процесі. Вона відзначила прогрес у всіх сферах, за винятком вільного переміщення робітників, яке ускладнюється воєнним станом. 

    Матернова також вказала на деякі критичні зауваження, зокрема щодо децентралізації та свободи слова, проте запевнила, що Україні нічого не заважає відкрити кластер «Основи» для подальшої євроінтеграції.