На небі може спалахнути «нова» зірка, яка засяє яскравіше за Полярну

  893

  За прогнозами астрономів, з травня по вересень 2024 року у сузір’ї Північна Корона може з’явитися «нова» зірка, яка засяє не гірше, ніж Полярна. Її світло можна буде спостерігати неозброєним оком протягом п’яти днів.

  Подібні космічні події не рідкість, проте подвійна система T Coronae Borealis, що складається з білого карлика та червоного гіганта, яка створить ефект появи «нової» зірки, вкрай цікава. Річ у тому, що її спалахи повторюються з дивовижною періодичністю, приблизно раз на 80 років. Востаннє подібний спалах земляни бачили 1946 року, а до цього — 1866-го.

  І ось через десятиліття астрономи знову спостерігають провісників спалаху: підвищення, а потім різке зниження яскравості подвійної системи.

  Спалах станеться, коли водневий потік, що викидається в космічний простір червоним гігантом і захоплюється білим карликом, починає у зростаючих кількостях падати на поверхню білого карлика. Там відбувається термоядерна реакція, яку спостерігачі помітять у вигляді короткого спалаху.  • інші новини