Вчені визначили тимчасовий ліміт для відеоігор, перевищення якого шкодить здоров’ю

  25

  У багатьох дослідженнях про вплив комп’ютерних ігор на людей йдеться про шкоду психіці через надмірне захоплення ними. Автори інших робіт наголошують на тому, що за помірного часу, що йде на такі розваги, шкода мінімальна. Вчені з Австралії вирішили зосередитись на наслідках саме тривалого геймінгу для фізичного самопочуття. У новій роботі вони назвали конкретні часові рамки, вихід за які веде до проблем.

  Популярність комп’ютерних та онлайн-ігор зростає у всьому світі. Серед їхніх шанувальників сьогодні не лише молодь, а й люди різного віку та інтересів. Оцінки щодо кількості геймерів відрізняються: за деякими даними, їхня глобальна аудиторія в 2022 році перевищила три мільярди людей.

  Хоча комп’ютерні ігри радують багатьох, з цим видом розваг – як, втім, і з іншими – важливо дотримуватися помірності. Геймінг пов’язаний з гіподинамією та тривалим перебуванням у статичній, часто неправильній позі. Всесвітня організація охорони здоров’я раніше визнала негативний вплив відеоігор та включила залежність від них до переліку хвороб та розладів.

  Австралійські дослідники вивчили результати опитування майже 1000 любителів комп’ютерних ігор, яке проводилося в 2022 році в рамках ширшого міжнародного дослідження International Gaming Study. Його учасниками стали жителі Канади, Австралії, США та Великобританії від 18 до 94 років.

  За відповідями вчені простежили зв’язок між часом безперервної гри у респондентів та проблемами із самопочуттям за останній рік.

  В цілому аналіз виявив, що чим вища частота ігор, тим більше людей стикаються з негативними наслідками. Незалежно від віку та статі, які грали протягом трьох годин поспіль і більше одного разу частіше відчували зорове стомлення, біль у зап’ястях, руках, спині та шиї.

  Цікаво, що наслідки для самопочуття за тривалості ігрових сесій від трьох годин були аналогічні тим, про які повідомляли ті, що грали протягом шести годин і більше. Їх випробовували як гравці-аматори, так і ті, які вирішили стати професійними геймерами.

  Учасники старшого віку частіше повідомляли про болі в руках і зап’ясті в результаті тривалих ігрових сесій. Респонденти з підвищеним ризиком ігрових розладів, що теж оцінювали в рамках опитування, відзначали додаткові негативні симптоми, такі як головний біль та млявість.

  Автори дослідження, опублікованого в журналі Computers in Human Behavior, закликали підвищувати обізнаність про шкоду тривалих ігрових сесій та вживати заходів, що стимулюють більш здорові сценарії геймінгу. Для зниження негативних наслідків фахівці рекомендують гравцям регулярно перериватись, використовувати ергономічні крісла та інше спеціалізоване обладнання.

  Тим часом вчені нещодавно попередили про ще одну небезпеку для здоров’я геймерів. Метааналіз минулих наукових праць показав, що рівень гучності звуку у відеоіграх часто близький або перевищує допустимі норми. Це може призвести до незворотних наслідків, наприклад, до втрати слуху або тиннітусу — постійного шуму або дзвону у вухах.  • інші новини