Ракета Falcon 9 вперше відправила до космосу супутники США для стеження за гіперзвуковими ракетами

  192

  У рамках місії USSF-124 Космічних сил США запущено ракету Falcon 9 із групою нових американських супутників для відстеження пусків гіперзвукових ракет.

  Старт відбувся в середу о 17:30 за місцевим часом Східного узбережжя США (у четвер о 01:30 за київським часом) з космодрому американських Космічних сил на мисі Канаверал у Флориді.

  Раніше Міністерство оборони США оголосило про свої плани вивести на навколоземну орбіту супутники для спостереження за гіперзвуковою зброєю. Планувалося розмістити два супутники системи стеження за надзвуковими та балістичними ракетами HBTSS (Hypersonic and Ballistic Tracking Space Sensor), а також чотири військові розвідувальні апарати.

  Супутники HBTSS виявлятимуть гіперзвукові та балістичні ракети, а також інші потенційні загрози раніше, ніж це можливо з наземних засобів. Найближчими тижнями планується провести серію випробувань для перевірки та підтвердження працездатності супутників. Передбачається, що випробування на орбіті триватимуть два роки.

  Розробку супутників для HBTSS ведуть американські військово-промислові компанії L3Harris Technologies та Northrop Grumman, які у 2021 році отримали від Пентагону на ці цілі $122 млн і $155 млн відповідно.