Вчені спрогнозували замерзання Європи через кілька десятиліть

  1736

  Вчені спрогнозували, що за кілька десятиліть можливе замерзання Європи через раптовий колапс теплих течій в Атлантичному океані. Про це повідомляється у статті, опублікованій у журналі Science Advances.

  Кліматологи провели складне моделювання з урахуванням безлічі факторів для відстеження Атлантичної меридіональної перекидальної циркуляції (AMOC). Колапс цієї теплої течії кардинально змінить погоду в усьому світі, спричинивши кліматичний хаос.

  Передбачається, що за кілька десятиліть температура у північно-західній Європі знизиться на 9-27 градусів, при цьому спека в Південній півкулі значно посилиться, що змінить глобальний характер випадання опадів та зруйнує амазонські екосистеми. Ряд вчених передбачає, що це викликає брак продовольства та питної води в усьому світі.

  AMOC є частиною складної глобальної системи океанських течій, які переміщують потоки солоної та теплої води по всій земній кулі на різних глибинах, що допомагає регулювати температуру Землі, поглинати вуглекислий газ із атмосфери та підтримувати кругообіг води.

  Раніше вважалося, що колапс AMOC може статися за кілька століть.