Археологи виявили надзвичайно рідкісний скарб мідних монет віком понад дві тисячі років у руїнах буддійського храму в Пакистані. Про це повідомляє Live Science.
Виявлений скарб із 1000-1500 мідних монет через окислення набув зеленого кольору і перетворився на ком вагою 5,5 кг. Археологи вважають, що монети датуються періодом Кушанського царства – держави, яка домінувала в регіоні приблизно з II століття до нашої ери по III століття нашої ери. Культура кушанів сформувалася під впливом грецької та індійської.
Монети знайшли в руїнах буддійського храму, побудованого приблизно в 150 році нашої ери на території ще давнішого міста Мохенджо-Даро. На той час цьому покинутому місту було майже дві тисячі років.
На деяких монетах сплавленого скарбу можна розглянути людину, що стоїть. Зображення, на думку дослідників, може належати кушанському цареві, оскільки схожі монети містили фігуру царя на одному боці та індуїстського бога Шиви – на іншій (буддизм спочатку – гілка індуїзму).
Храм був покинутий приблизно в 500 році нашої ери, можливо, через руйнування внаслідок землетрусу або тому, що вплив буддизму в цій області зменшився. На той час Кушанська імперія розпалася на незалежні царства.