James WebbJames Webb Space Telescope (JWST) NASA виявив на супутнику юпітера Європі вуглекислий газ, джерело якого, ймовірно, знаходиться в підповерхневому океані.
Європа, відома своїм підповерхневим океаном з рідкої води під крижаною корою, має схожі характеристики із Землею. Тоді як наявність твердого вуглекислого газу лежить на поверхні Європи було виявлено раніше, вивчення складу підповерхневого океану залишалося для вчених викликом.
Команда використовувала інфрачервоний спектрограф космічного телескопа James Webb для виявлення вуглекислого газу в області, яка називається Тара Регіо. Отримавши дані з роздільною здатністю 320×320 кілометрів та вивчаючи цю область, вчені виявили ділянки твердого вуглекислого газу в порушеному крижаному покриві, що вказує на зв’язок між поверхнею та підповерхневим океаном.
Доктор Саманта Трамбо, астроном з університету Корнелла, пояснює, що попередні спостереження за допомогою космічного телескопа «Хаббл» вже вказували на наявність солі, що виходить з океану, в області Тара Регіо. А виявлення концентрованого вуглекислого газу додатково свідчить про те, що вуглець, швидше за все, справді виходить із підлідного океану Європи. У той час, як ці знахідки не свідчать безпосередньо про наявність життя, виявлення такого зв’язку є значним кроком у розумінні потенціалу Європи для проживання.
Подальші деталізовані аналізи Європи заплановані на найближчі роки: запуск місії Europa Clipper NASA намічено наступного, 2024 року, а космічний апарат JUICE Європейського космічного агентства наблизиться до Європи у 2030 році. Ці місії нададуть докладніші спостереження та дані для поглиблення розуміння складу Європи та можливостей потенційної підтримки на ній життя.