Зонд “Паркер” показав проліт крізь потужний викид сонячної плазми

    449

    Американський сонячний зонд «Паркер» (Parker) у вересні 2022 року пролетів крізь корональний викид маси (КВМ) Сонця та допоміг дослідникам зібрати дані про взаємодію сонячної плазми з міжпланетним пилом.

    КВМ, крізь який пролетів «Паркер», виявився найпотужнішим із будь-коли зареєстрованих — вперше за весь час зонду вдалося зафіксувати взаємодію зоряної речовини з міжпланетним пилом, що літає в космосі твердими частинками. На підставі даних апарату вчені встановили, що в результаті викиду було знищено міжпланетний пил на відстані 9,66 млн км від Сонця. На нетривалий проміжок часу цей простір залишався порожнім, але потім пил знову його наповнив.

    Встановлена ​​на «Паркері» камера WISPR (Wide Field Imagery for Solar Probe) продемонструвала подію з борту апарату: космічний простір, що здається безтурботним, який раптово наповнюється яскравим світлом, а потім прорізається частинками пилу.

    Космічний зонд «Паркер» було запущено у серпні 2018 року — зараз він обертається навколо Сонця, перетинаючи орбіти Венери та Меркурія. Перше зближення із сонячною короною «Паркер» зробив у 2021 році, а минулого літа він допоміг у спостереженні сонячного вітру. До речі, він був названий на честь фізика та астронома Юджина Паркера (Eugene Parker), який вивчав сонячний вітер.



    • інші новини