Американський сонячний зонд «Паркер» (Parker) у вересні 2022 року пролетів крізь корональний викид маси (КВМ) Сонця та допоміг дослідникам зібрати дані про взаємодію сонячної плазми з міжпланетним пилом.
КВМ, крізь який пролетів «Паркер», виявився найпотужнішим із будь-коли зареєстрованих — вперше за весь час зонду вдалося зафіксувати взаємодію зоряної речовини з міжпланетним пилом, що літає в космосі твердими частинками. На підставі даних апарату вчені встановили, що в результаті викиду було знищено міжпланетний пил на відстані 9,66 млн км від Сонця. На нетривалий проміжок часу цей простір залишався порожнім, але потім пил знову його наповнив.
Встановлена на «Паркері» камера WISPR (Wide Field Imagery for Solar Probe) продемонструвала подію з борту апарату: космічний простір, що здається безтурботним, який раптово наповнюється яскравим світлом, а потім прорізається частинками пилу.
Космічний зонд «Паркер» було запущено у серпні 2018 року — зараз він обертається навколо Сонця, перетинаючи орбіти Венери та Меркурія. Перше зближення із сонячною короною «Паркер» зробив у 2021 році, а минулого літа він допоміг у спостереженні сонячного вітру. До речі, він був названий на честь фізика та астронома Юджина Паркера (Eugene Parker), який вивчав сонячний вітер.