Вчені розгадали таємницю походження дивних міток на дні моря в Новій Зеландії (відео)

    4928

    Новозеландські дослідники з Національного інституту водних та атмосферних досліджень (NIWA) з’ясували походження загадкових слідів у формі підкови, знайдених у 2013 році на дні моря.

    Вчені застосували технологію під назвою Deep Towed Imaging System (DTIS), яка дозволяє розглянути морське дно із високою деталізацією. Так вони дійшли висновку, що дивні мітки у формі підкови дуже нагадують голову одного з видів риби-гренадера, також відомої як пацюкохвіст, довгохвіст або макурус, сімейства глибоководних риб Macrouridae загону тріскоподібних.

    Наклавши зображення, зроблені на дні, на знімок нижньої частини рота гренадера, вчені зрозуміли, що представники цього виду зариваються у відкладення на морському дні, де харчуються дрібною рибою або ракоподібними.



    • інші новини