Розташований в Австралії радіотелескоп ASKAP допоміг отримати зображення галактики NGC 4632, розташованої за 56 млн світлових років від Землі і з полярним кільцем — ореолом з холодного водню та інших складових, що обертається перпендикулярно до самої галактики.
Газоподібний водень довкола NGC 4632 невидимий для оптичних телескопів, але його спостереження не є складними для обсерваторії ASKAP, що працює в радіодіапазоні, розташованої в Західній Австралії. Отримане вченим комбіноване зображення поєднує дані цього радіотелескопа та знімок із телескопа «Субару» (Subaru) на Гаваях.
Зображення було ідентифіковано як галактичне полярне кільце у рамках публікації першого масиву даних пілотного дослідження WALLABY. На думку вчених, воно доводить, що галактики з полярними кільцями більш поширені, ніж вважалося раніше – їх може бути від 1% до 3% від загальної кількості.
Є кілька гіпотез, які претендують на пояснення механізмів формування галактичних полярних кілець. Одна говорить, що галактика може захоплювати речовину іншої галактики, що проходить у відносній близькості — вона подрібнюється, а суміш газу, пилу і зоряної речовини набуває непрозорого аморфного вигляду. Інша передбачає, що газоподібний водень переміщається лініями космічної павутини і утворює навколо прилеглих галактик усіяні зірками кільця, як це сталося з NGC 4632.
В рамках проєкту WALLABY було також виявлено полярне кільце навколо галактики NGC 6156, але в обох випадках ці факти ще чекають на підтвердження. Радіотелескоп ASKAP виступає попередником масиву Square Kilometer Array (SKA), який вивчатиме Епоху реіонізації Всесвіту – будівництво його австралійської частини розпочалося у грудні 2022 року. Незважаючи на назву, площа масиву значно перевищить 1 км², а будівництво планують завершити в 2028 році.