Астрономи виявили зірку середнього віку, що поглинає планету

    213

    Вчені виявили зірку на головній послідовності, яка поглинула планету. Про це повідомляє Universe Today.

    Спочатку вчені звернули увагу на цю зірку, коли зафіксували оптичний транзієнт проміжної світності ZTF SLRN-2020. Так фахівці називають астрофізичне явище, при якому зірка спалахує яскравіше, ніж нова, але набагато слабша, ніж наднова. Ці події відносно рідко вдається побачити, і у вчених мало про них інформації. За однією з версій вони викликаються поглинанням планети. Важливою відмінністю зірки, що породила ZTF SLRN-2020, був той факт, що вона знаходилася на головній послідовності — тобто була відносно старою, тоді як у молодих зірок планети можуть обертатися хаотичною траєкторією і регулярно падати на зірку.

    Тепер астроном Ноам Сокер проаналізував минулі спостереження та реконструював подію поглинання. Він дійшов висновку, що планета не просто «пірнула» у фотосферу і зникла, натомість вона зазнала низки трансформацій. У міру наближення до зірки планета нагрівалася, а її зовнішні шари перетворювалися на плазму. Це породило ряд електричних та магнітних явищ, внаслідок чого з планети почали бити струмені (джети). Однак швидкість матеріла цих струменів була недостатньо велика, щоб подолати тяжіння зірки, і тому він також упав на неї.

    Перед остаточним поглинанням з матеріалу планети міг сформуватися акреційний диск навколо зірки, який поступово перетікав на неї. У ході всіх описаних вище взаємодій виділялося дуже багато енергії, як і зафіксували астрономи.



    • інші новини