В Австралії знайшли свіжі шматки космічного сміття, ймовірно від корабля SpaceX

  111

  Падіння космічного сміття у будь-якій точці планети, схоже, скоро стане нормою. На території однієї із австралійських ферм виявили кілька уламків. На думку експертів, це слід однієї з місій SpaceX, але компанія поки що офіційно не підтвердила походження знахідки.

  Поки що розслідуванням інциденту займається Австралійське космічне агентство — уламки впали на півдні штату Новий Південний Уельс. Три великі обгорілі фрагменти виявлено між 14 і 25 липня.

  На думку експертів, розкидані уламками є частиною корабля Crew Dragon, який доставив чотирьох астронавтів на Міжнародну космічну станцію (МКС) у листопаді 2020 року. Корабель увійшов у земну атмосферу 9 липня, перетворившись на вогняну смугу в австралійському небі, про що повідомляли багато місцевих жителів у соціальних мережах.

  Як вважають експерти, виявлено частину «багажника» Crew Dragon, скинуту до того, як Dragon повернувся на Землю — цей «витратний» елемент не має власної рухової системи. Фактично це порожня оболонка, що важить кілька сотень кілограм. Знайдені уламки вже надійшли в розпорядження місцевої поліції, яка чекатиме на підтвердження їхнього походження від SpaceX.

  “Багажник” Crew Dragon розташовується під капсулою екіпажу і вміщує вантаж, а також оснащений сонячними панелями. Він кріпиться до Dragon до моменту повернення до земної атмосфери, де й від’єднується від багаторазового модуля корабля. Сам Dragon повертається на поверхню майже неушкодженим, тоді як цей фрагмент фактично кидають в атмосфері, після чого той вирушає у вільне падіння.

  Очікується, що зі зростанням числа космічних держав та їх амбіцій кількість зареєстрованих падінь космічного сміття лише збільшуватиметься. Зовсім недавно на Землю на території Індонезії та Малайзії впали уламки ракети, запущеної Китаєм і яка теж не передбачає контрольованого входу в атмосферу.

  Джерело: gizmodo.com


  • не пропусти

  • магазин