“Мобілізація монет”: Нацбанк запустив незвичайний збір коштів для ЗСУ

  924

  У багатьох монети просто лежать у гаманцях і не використовуються для розрахунків.

  Національний банк України запустив благодійну акцію зі збору коштів на потреби ЗСУ, яка отримала назву “Смілива гривня”.

  Як повідомляє пресслужба регулятора, суть акції полягає у зборі монет номіналом 10 та 50 копійок, а також 1, 2, 5 та 10 гривень, які українцями не завжди використовуються як розмінні та часто просто залишаються лежати без діла у гаманцях та кишенях.

  У Нацбанку зазначають, що наразі в обороті перебуває близько 14 мільярдів монет загальною сумою 5 мільярдів гривень. При цьому значна частина з них, зокрема монети номіналом 10 та 50 копійок, часто просто не використовується у фінансових операціях і залишаються лежати у скарбничках та гаманцях. Однак, якщо ці кошти будуть передані на потреби ЗСУ, то вони можуть стати суттєвою допомогою у захисті від російських окупантів.

  Акція стартувала 1 серпня і триватиме до 31 жовтня 2022 року. Здати монети можна у філіях “Ощадбанку” та “ПУМБ” по всій Україні, де ситуація з безпекою дозволяє продовжувати їхню роботу.

  У НБУ також зазначили, що 5 мільярдів гривень — це вартість приблизно 70 безпілотників “Байрактар”, 25 РСЗВ HIMARS, 50 танків Т-90 або 150 БМП.

  джерело telegraf  • інші новини
  • не пропусти

  • магазин