Google змінила правила Play Market для боротьби з нав’язливою рекламою у додатках та клонами популярних продуктів

  120

  Компанія Google оголосила про введення ряду змін до правил взаємодії з платформою цифрового контенту Play Market для розробників програм. Зміни спрямовані на боротьбу з настирливою рекламою, клонами популярних додатків, збором даних через VPN та ін.

  Одна з найпомітніших змін у правилах магазину Play Market  стосується реклами. Розробникам заборонять показувати міжсторінкові оголошення будь-якого формату, які з’являються зненацька, наприклад, коли користувач виконує не пов’язані з темою оголошення дії. Також доведеться відмовитись від оголошень під час гри на початку рівня або при показі чергового блоку контенту.

  Під заборону потрапили оголошення у форматі повноекранного відео, що відображаються до екрана завантаження програми, а також повноекранні міжсторінкові оголошення будь-якого формату, які користувач не може закрити після 15 секунд перегляду. Ці нововведення набудуть чинності з 30 вересня 2022 року.

  З 31 серпня 2022 року під заборону потрапляють додатки, які вводять користувачів в оману, видаючи себе за інші продукти, не маючи відношення до оригіналу. Розробники не можуть використовувати значки, описи, назви та інші елементи, які можуть ввести користувачів в оману. На додаток до цього забороняється публікація додатків, які містять заяви на медичну тематику, що вводять в оману та суперечать визнаним медичним фактам або здатні завдати шкоди.

  Ще з 31 серпня заборонено використовувати VPN-сервіси для збору персональних та конфіденційних даних користувачів без розкриття інформації про це та отримання згоди. Не можна перенаправляти трафік користувача з інших програм на пристрої та маніпулювати ним з метою монетизації, а також керувати оголошеннями, які здатні впливати на монетизацію в додатках. З 1 листопада зміняться вимоги щодо використання параметра FLAG_SECURE, який дозволяє обмежити демонстрацію конфіденційних даних у додатку. Програми, що розповсюджуються через Play Market, повинні будуть враховувати наявність цього прапора в інших програмних продуктах на пристроях користувача.

  Докладніше про подальші зміни в правилах Play Market можна отримати на сторінці підтримки Google.

  Джерело: support.google.com


  • не пропусти

  • магазин