Конгрес США схвалив продовження терміну експлуатації МКС до 2030 року

  210

  У Конгресі США дозволили експлуатацію Міжнародної космічної станції (МКС) до кінця десятиліття. Нещодавно схвалений обома палатами американського парламенту законопроект CHIPS and Science Act серед іншого включає положення про подальшу роботу NASA і офіційно дозволяє космічному агентству продовжити діяльність на МКС до 2030 року — якщо не заперечуватимуть закордонні колеги.

  CHIPS and Science Act, чиєю головною метою є розвиток виробництва напівпровідників на території Сполучених Штатів, схвалений як Сенатом, так і Палатою представників і тепер, щоб стати законом, потребує лише підпису президента країни Джо Байдена (Joe Biden).

  За словами представника NASA, у частині, що стосується діяльності аерокосмічного агентства, обома правлячими партіями підтримано багато ініціатив, включаючи продовження терміну експлуатації МКС до 2030 року.

  При цьому життєвий цикл МКС залежить від США не повністю — аналогічні рішення про продовження термінів експлуатації мають ухвалити і відомства інших країн, що беруть участь у проєкті.

  Додатково Сенат представив законопроєкт, згідно з яким у 2023 році NASA має отримати рівно стільки коштів, скільки запитувало у влади — $25,97 млрд. При цьому агентству доведеться піти на деякі поступки, включаючи виділення $50 млн на підтримку альтернативного організатора комерційних космічних польотів, крім уже схвалених SpaceX та Boeing. Вважається, що це необхідне розширення можливостей космічної програми.

  Джерело: space.com


  • не пропусти

  • магазин