Загальна мобілізація: 90% чоловіків, які отримали повістки, не підуть на війну

  3264

  Загальна мобілізація, яка зараз відбувається в Україні, не означає, що всі чоловіки будуть призвані в армію. Більшість із тих, хто отримав повістки, служити не підуть. Близько 90% з них не будуть призвані до армії. При цьому роздавати повістки можуть у будь-яких місцях, і список людей, які мають право це робити, доволі великий.

  Про це розповів полковник Роман Горбач, начальник управління персоналу штабу командування Сухопутних військ ЗСУ.

  “Роздача повісток не означає обов’язкового призову. У 90% випадків вони вручаються, щоби громадянин з’явився до територіального центру комплектування. Це необхідно, щоб уточнити дані призовника – стан здоров’я, сімейний стан, спеціальність тощо, і, можливо, за необхідності призвати його до служби в армії”, – розповів воєначальник.

  При цьому повістки мають право роздавати і роздаватимуть у громадських місцях. Це набагато ефективніше, ніж намагатися достукатися в кожну квартиру і потрапити до кожного будинку, оточеного високим парканом.

  “Громадське місце, де велике скупчення народу є більш ефективним, тому там і вручають”, – каже Роман Горбач.

  Вручати повістку не обов’язково має воєнком. За його розпорядженням це можуть зробити інші люди: представники органів місцевої влади, керівники підприємств та установ і деякі інші. При цьому повістка не обов’язково має бути заповнена співробітником ТЦК (військкомату).

  “Військовий комісар може видати розпорядження, і таким чином зобов’язати посадовців роздати такі повістки. Роздати їх можуть працівники адміністрацій, уповноважені працівники підприємств”, – каже полковник.

  Природно, що в західних регіонах країни зараз вручають більше повісток, оскільки на заході в Україні зараз скупчилося більше людей, ніж на сході чи півдні.

  джерело u-news


  • не пропусти

  • магазин