Здійснено перший пуск нової європейської ракети-носія Vega-C

  881

  Європейське космічне агентство (ЄКА) повідомляє про перший запуск чотириступеневої одноразової ракети Vega-C: старт здійснено з космодрому Куру у Французькій Гвіані. Цей прискорювач розроблений компанією Arianespace спільно з ЄКА та Італійським космічним агентством.

  Vega-C – це нова версія носія легкого класу Vega, що використовується з 2012 року. Ракета отримала більш потужний перший ступінь P120C, а другий ступінь Zefiro-23 замінено на Zefiro-40. При цьому, як і раніше, задіяний третій ступінь Zefiro-9.

  Висота Vega-C становить 34,8 метра, що на 5 метрів більше у порівнянні з Vega. Нова ракета-носій здатна виводити приблизно 2,3 тонни вантажу на полярну орбіту висотою 700 км.

  У рамках першого запуску Vega-C як корисне навантаження виступили геодезичний супутник LARES-2 (Laser Relativity Satellite) Італійської космічної агенції та шість невеликих супутників, які були створені в різних європейських університетах.

  Потрібно відзначити, що в порівнянні з оригінальною версією ракета Vega-C має більш гнучкі можливості конфігурації. У перспективі носій може використовуватися спільно з модулем Space Rider, що повертається.

  Джерело: esa.int


  • не пропусти

  • магазин