Члени першого приватного екіпажу Axiom Mission 1 уже прибули на МКС

  718

  Члени екіпажу Axiom Mission 1 (Ax-1), після старту 8 квітня, нарешті прибули на Міжнародну комічну станцію, і перед початком 8-денної дослідницької роботи їм вручили значки, що свідчать про їхній статус «астронавтів за висотою» та членство в Асоціації дослідників космосу.

  Командир місії Ax-1 Майкл Лопес-Алегріа (Michael López-Alegría), перший колишній астронавт NASA, який повернувся на космічну станцію, відзначив прибуття своєї команди невеликою церемонією – статуси астронавтів отримали американець Ларі Коннор (Larry Connor), канадець Марк Патрі і другий ізраїльтянин у космосі Ейтан Стіббе (Eytan Stibbe). Усі четверо благополучно прибули на МКС на кораблі SpaceX Crew Dragon Endeavour, що стартував 8 квітня з майданчика Космічного центру Кеннеді у Флориді.

  «Є традиція, що при перетині певного кордону – і цей кордон спірний, хоча в Сполучених Штатах це 50 миль (80 км) – людина стає астронавтом [по] висоті, і таке вчора вперше сталося з цими трьома панами. Нещодавно Асоціація дослідників космосу, в яку входить безліч членів з 38 країн, що здійснили польоти як астронавти, вирішила видавати значки, і три з них у мене в руці», — урочисто сказав Лопес-Алегріа. Члени команди виступили з короткими відповідями.

  Під час свого перебування на МКС екіпаж Ax-1 візьме участь у міждисциплінарній дослідницькій програмі під керівництвом Національної лабораторії США на МКС у співпраці з клінікою Мейо, клінікою Клівленда, Монреальською дитячою лікарнею, Фондом Рамона та космічними агентствами. Деякі роботи будуть виконані для компанії Axiom Space – приватного космічного оператора з американського Х’юстона, який організував цей політ і планує побудувати комерційну космічну станцію.

  Прибуття екіпажу Ax-1 напередодні затрималося приблизно на 45 хвилин через проблему із зображенням камери на борту Dragon. Оператори SpaceX у каліфорнійському Хоторні скористалися альтернативними інструментами, і стикування було зроблене о 12:29 за Грінвічем.

  Джерело: internetua.com


  • не пропусти

  • магазин