Під час випробування місячної ракети SLS у стартовий майданчик вдарила блискавка (відео)

  4924

  Цими вихідними Національне управління з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA) США перевіряло системи величезної місячної ракети Space Launch System, яку для цього викотили на стартовий майданчик 39B Космічного центру Кеннеді у Флориді. У ході випробувань було зафіксовано не менше чотирьох ударів блискавок, які впали на простір поруч із ракетою, причому деякі з них вдалося зафіксувати на камеру.

  За даними NASA, перші три удари блискавок були відносно малої потужності. Проте четвертий удар, що вразив вежу системи захисту від блискавок, виявився значно сильнішим. Ентузіасти вже встигли зробити невеликий відеоролик, нарізаний із фрагментів зйомки камери, розташованої на космодромі, котра безперервно транслює те, що відбувається на стартовому майданчику.

  «Один із ударів минулої ночі був найсильнішим з усіх, що ми бачили з моменту встановлення нової системи захисту від блискавок. Він припав на контактну мережу, яка проходить між трьома вежами. Система спрацювала дуже добре, забезпечивши захист ракети SLS та корабля Orion. Радий, що ми покращили захист із часів “Шаттла”», – прокоментував це питання Джеремі Парсонс (Jeremy Parsons), заступник голови NASA з дослідницьких наземних систем.

  Він зазначив, що NASA своєчасно модернізувало систему захисту від блискавок на пусковому майданчику 39B, де розташовується ракета SLS. Інженери покращили систему, у тому числі щодо відведення електрики від стартового обладнання. Кожна з трьох веж системи захисту від блискавок увінчана щоглою зі скловолокна та контактними проводами, призначеними для відведення електрики від ракети та всієї службової конструкції. На додаток до цього задіяно багато датчиків, які дозволяють оцінити стан ракети та іншого обладнання відразу після того, як блискавка вдарить у безпосередній близькості.

  https://youtu.be/3GqJn9oJ9iM

  Нагадаємо, цих вихідних NASA тестує ракету SLS перед майбутнім пуском в рамках місії Artemis 1, реалізація якої передбачає безпілотний обліт Місяця і повернення на Землю корабля Orion. Цей пуск має відбутися пізніше цього року, а зараз інженери NASA проведуть перевірку систем та супутнього обладнання, а також наповнять баки паливом. Після того, як гроза в районі космодрому закінчилася, NASA продовжило роботу з тестування ракети, результати якого будуть оголошені наступного тижня.

  Джерело: space.com


  • не пропусти

  • магазин