Вчені звинувачують Ілона Маска в допомозі Росії націлюватися на Україну

  90

  Вчені з американського та канадського університетів звинуватили американського мільярдера, який допомагає Україні у війні з Росією. За їх словами, Маск розуміє, що його обладнання для супутникового інтернету може стати ціллю для країни-окупанта.

  Як відомо, Маск надав нашій країні , яке використовують навіть українські військові, щоб знищувати російські танки. Але саме в цьому вбачають загрозу вчені. Річ у тім, що самі по собі супутникові тарілки Starlink можуть стати метою окупанта і навіть допомогти наводитись на цілі, повідомляють ЗМІ.

  Якось приховати тарілку від сторонніх очей неможливо, адже при цьому будуть створюватись перешкоди сигналу.

  “Він знає, що тарілка Starlink не може бути візуально замаскована через її природу, але якимось чином написав у Twitter, що це те, що мають робити люди в Україні”, – критикує Маска викладач комп’ютерних наук у Каліфорнійському університеті в Берклі Ніколас Вівер.

  Джон Скотт-Рейлтон із проєкту Citizen Lab Університету Торонто також пояснив, чому супутники Маска можуть бути вразливими.

  “Якби у Росії був у повітрі відповідний літак радіоелектронної боротьби, вони (росіяни) могли б легко виявити та ідентифікувати передавач. Літак може буквально вказати, де на землі знаходиться тарілка Starlink”, – вважає вчений.

  Навіть сам Маск якийсь час тому заявив, що його обладнання потрібно використовувати обережно, адже система ще не використовувалася у військових умовах. Є ймовірність, що передачі між наземними приймачами та супутниками можуть стати маяками для повітряних ударів.

  “Важливе попередження: Starlink – єдина неросійська система зв’язку, яка досі працює у деяких частинах України, тому висока ймовірність того, що вона стане метою. Будь ласка, використовуйте з обережністю”, – написав раніше Маск.

  Джерело: tech.segodnya.ua


  • не пропусти

  • магазин