SpaceX припиняє випуск пілотованих капсул Crew Dragon

  6393

  Компанія SpaceX припинила випуск нових космічних кораблів Crew Dragon. Про це повідомило агентство Reuters із посиланням на керівника компанії. Рішення пов’язане з переходом на програму космічного корабля наступного покоління.

  Обмежившись виготовленням чотирьох екземплярів Crew Dragon, компанія зможе прискорити розробку наступної моделі, яку планується використовувати для польотів на Місяць та Марс.

  Крім того, перед SpaceX тепер стоять завдання швидкого обслуговування капсул та їх підготовки до наступного використання, включаючи усунення непередбачених проблем, не порушуючи щільний графік запусків.

  “Ми закінчуємо нашу останню (капсулу), але ми все ще виробляємо компоненти, тому що вони потрібні для відновлення”, – наводить Reuters слова президента SpaceX Гвін Шотвелл (Gwynne Shotwell).

  Шотвелл додала, що SpaceX збереже можливість будувати більше капсул, якщо у майбутньому виникне така потреба.

  З 2020 року було виконано п’ять польотів Crew Dragon із екіпажами. Після кожного польоту капсули проходять відновлювальний ремонт на об’єктах SpaceX у Флориді, які називають Dragonland.

  NASA виділило SpaceX близько 3,5 млрд доларів на розробку та подальше використання Crew Dragon, розраховуючи на шість польотів на космічну станцію. Пізніше було додано ще три, щоб компенсувати затримку з введенням в експлуатацію космічного корабля Starliner компанії Boeing.

  SpaceX вже доставила чотири екіпажі астронавтів на космічну станцію за контрактом з NASA, отримуючи за кожен політ приблизно 255 млн. доларів. Минулого року компанія також виконала повністю приватний триденний політ навколоземною орбітою з чотирма пасажирами на борту, включаючи підприємця-мільярдера, який фінансував цю подорож.

  Джерело: reuters.com


  • не пропусти

  • магазин