До Венери відправлять три зонди для дослідження атмосфери

  98

  Команда Массачусетського технологічного інституту завершила підготовчий етап до місії Venus Life Finder. Як випливає із назви, її головна мета – пошук життя на Венері.

  Вчені пояснили, що мають намір досліджувати «незрозумілі хімічні аномалії» у її атмосфері. Так, раніше на Венері було помічено таємничий поглинач ультрафіолетового випромінювання. Крім того, попередні місії виявили ознаки наявності кисню, оксиду сірки та води, можливу присутність фосфіну (PH3) та аміаку, а також невідомі хмарні частинки.

  Ці аномалії зберігаються десятиліттями. За словами вчених, вони можуть вказувати на існування якоїсь форми життя або невідомі хімічні процеси, які потребують вивчення.

  Місія MIT продовжить перервані майже 40 років тому прямі дослідження хмарного шару Венери з використанням найсучасніших технічних розробок. Місія включає надсилання трьох зондів протягом найближчих десяти років. Запуск першого з них заплановано на травень 2023 року.

  Апарат оснастять автофлуоресцентним нефелометром. Він просканує атмосферу Венери. При цьому органічні або складні молекули почнуть флуоресціювати, завдяки чому дослідники легко зможуть їх виявити. Апарат також зможе визначати форму крапель, а за нею – їхній хімічний склад.

  Вчені відзначили, що атмосфера Венери є дуже негостинним середовищем. Тому прилад пропрацює не більше трьох хвилин, перш ніж отруйні гази його знищать. Але цих даних буде достатньо для наукового аналізу.

  Друга місія запланована на 2026 рік – вчені відправлять до Венери повітряну кулю, яка ширятиме над поверхнею на висоті 52 кілометри. Третя місія (2029) передбачає спробу забрати частину атмосферних газів і доставити їх на Землю.

  Раніше вчені спростували теорію про те, що в давнину Венера була заселена. На ній ніколи не було умов, що підходять для розвитку життя.


  • не пропусти

  • магазин