Зонд «Юнона» показав Юпітер та його супутник Іо (фото)

  3146

  Зонд “Юнона” (Juno) передав на Землю знімки Юпітера та його супутника Іо. Фотографії опублікувало Національне управління з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA), повідомляє Forbes.

  «Юнона», вартість якої, за даними видання, становить $1,1 млрд, відправила зображення вже 38-й раз з відстані 780 млн км від Землі. Щоб зробити знімки, зонд пролетів у безпосередній близькості від Юпітера.

  На фотографіях великим планом знято різнокольорові хмари, шторми та циклони Юпітера. Знімки зроблені з висоти 4200 км. Серед них також є зображення вулканічного супутника Юпітера Іо.

  NASA запустило “Юнону” у серпні 2011 року. Основна місія зонда — вивчити процес еволюції Юпітера та його походження. Апарат повинен досліджувати тверде ядро ​​планети та нанести на карту її магнітне поле, а також виміряти кількість води та аміаку у глибоких шарах атмосфери Юпітера та слідкувати за полярними сяйвами на ньому. Зонд завершив основну місію в липні, але продовжуватиме вивчати планету до вересня 2025 року або до кінця терміну служби.

  У липні фахівці NASA розповіли про внутрішню будову Марса. Вчені дійшли висновку, що внутрішня структура планети серйозно відрізняється від земної, тому що в нього товстіша кора і тонший шар мантії. Крім того, ядро ​​Марса виявилося менш щільним, рідкішим і більшим, ніж очікували експерти. Його радіус становив майже 1,83 тис. км, тоді як у складі виявили водень, кисень, вуглець та сірку.  • новини партнерів

  • не пропусти

  • магазин