Ракета SpaceX стартувала на орбіту з інтернет-супутниками та апаратами геопросторової розвідки

  229

  Важка ракета-носій Falcon 9 у п’ятницю за київським часом успішно стартувала на орбіту з черговою партією супутників для поповнення орбітального угрупування глобальної мережі інтернет-покриття системи Starlink, повідомила компанія-розробник SpaceX.

  Крім 48 інтернет-супутників Starlink як супутнє корисне навантаження ракета Falcon 9 також виведе на орбіту два нових супутники геопросторової розвідки американської компанії BlackSky, які в тому числі виконуватимуть завдання на користь Пентагону і розвідслужб США. Запуск був здійснений у четвер о 18:12 за часом Східного узбережжя США (у п’ятницю о 02:12 за київським часом) з 40-го комплексу на космодромі на мисі Канаверал у Флориді.

  Інтернет-супутники Starlink вагою 290 кг кожен увійдуть до складу орбітального угруповання SpaceX, яке вже налічує 1842 космічних апарати. Зараз компанія є найбільшим супутниковим оператором у світі. У перспективі компанія SpaceX планує розгорнути орбітальне угруповання з 12 тис. космічних апаратів даного типу (а згодом – з 30 тис.) для створення повномасштабної мережі, яка дозволить забезпечити мешканців Землі широкосмуговим доступом в інтернет у будь-якому куточку планети. Загальна сума інвестицій у реалізацію проєкту оцінюється у $10 млрд.

  Два супутники дистанційного зондування Землі (ДЗЗ) BlackSky, кількість яких на орбіті в результаті пуску збільшиться до 10 одиниць, в основному призначені для виконання замовлень на користь Національного управління військово-космічної розвідки США (NRO), Національного агентства геопросторової розвідки (NGA), а також NASA. Мікро-супутники ДЗЗ BlackSky вагою 55 кг кожен виведуть на орбіту висотою 430 км. Вони дозволяють отримувати оптичні зображення з роздільною здатністю 50-90 см.

  До кінця поточного року компанія BlackSpy планує запустити ще два аналогічні космічні апарати. 2022 року склад її орбітального угруповання буде доведено вже до 16 супутників. При цьому багаторазовий перший щабель американської ракети-носія Falcon 9 після старту повинен буде здійснити керовану посадку на плавучу платформу-дрон A Shortfall of Gravitas, яка знаходиться в Атлантиці приблизно в 640 км від космодрому на мисі Канаверал.

  Крім того, спеціальні рятувальні морські судна SpaceX повинні виловити з води дві стулки обтічника головної частини ракети, які після відділення спускатимуться на парашутах. Повторне використання обтічника дозволяє заощаджувати компанії SpaceX до $6 млн під час запуску своїх ракет.  • новини партнерів

  • не пропусти

  • магазин