До Землі наблизився «потенційно небезпечний» астероїд

  932

  11 грудня до Землі на відстань майже 4 млн км підлетить небесне тіло 4660 Nereus, вперше виявлене ще 1982 року. Про це повідомили в Лабораторії реактивного руху Американського космічного агентства (NASA). Астероїд названий «потенційно небезпечним» через близькість із Землею. Разом з тим 4660 Nereus оцінюють у $4,71 млрд через корисні копалини на ньому.

  ЗМІ повідомили, що астероїд “більший, ніж Ейфелева вежа” – його діаметр становить приблизно 330 метрів.

  Розрахунки NASA показують, що 4660 Nereus здійснює повний оборот навколо Сонця за 664 дні і належить до групи навколоземних астероїдів-аполлонів. Таку назву астероїди отримали на честь вперше виявленого в 1932 астероїда Аполлон з цієї групи.

  Очікується, що астероїд не зіштовхнеться із Землею — він повинен буде пролетіти повз нашу планету зі швидкістю приблизно 23 657 км/год. Відстань, на яку максимально підлетить астероїд, приблизно в 10 разів більша за відстань між Землею і Місяцем. Втім це все одно вважається зближенням, повідомив New York Post. “Потенційно небезпечним” вважається будь-який астероїд, який підлетів на відстань 7,5 млн км до Землі, повідомило видання.

  База даних Asterank оцінює вартість 4660 Nereus у $4,71 млрд. Він є одним із найефективніших для пошуку корисних копалин. Передбачається, що на ньому можна знайти нікель, залізо та кобальт.

  Раніше NASA запустило космічний корабель DART — він повинен провести тренувальне випробування: зіткнутися з астероїдом Діморфос і змінити траєкторію його польоту. “Проєкт DART стане першою демонстрацією техніки кінетичного ударного механізму, що дозволяє змінити рух астероїда в космосі”, – повідомили в компанії. Сам астероїд, в який повинен врізатися корабель, не загрожує Землі.  • новини партнерів

  • не пропусти

  • магазин