Піраміди, площі та тисячі будинків: вчені знайшли невідоме місто мая в Мексиці

    457

    Дослідники з Університету Тулейн виявили древнє місто мая віком 3000 років у штаті Кампече, Мексика. Використовуючи технологію лазерного сканування місцевості (Lidar), вчені змогли виявити понад 6500 споруд, включаючи раніше невідоме велике місто з кам’яними пірамідами.

    Дослідження, яке очолив докторант Люк Олд-Томас разом зі своїм науковим керівником професором Марчелло А. Кануто, охопило територію площею 130 квадратних кілометрів. Найбільш вражаючим відкриттям стало велике місто, розташоване поблизу єдиної дороги в регіоні, де місцеві фермери працювали серед руїн, навіть не підозрюючи про їхню історичну цінність.

    У центрі виявленого міста, яке отримало назву Валеріана, знаходиться майданчик для гри в м’яч та архітектурний комплекс, що вказує на його будівництво до 150 року нашої ери. Місто процвітало протягом класичного періоду цивілізації Мая (250-900 роки нашої ери).

    Відкриття включає храмові піраміди, резервуар для прісної води, кілька з’єднаних між собою площ та інші споруди, що характерні для політичної столиці класичного періоду мая. Це підтверджує, що місто було важливим адміністративним центром.

    За словами професора Кануто, технологія Lidar демонструє, що мая, подібно до інших древніх цивілізацій, створили різноманітну мережу міст і поселень у тропічному ландшафті. Хоча деякі райони мають густонаселені території та великі сільськогосподарські ділянки, інші містять лише невеликі громади, що свідчить про складну організацію суспільства мая.



    • інші новини