Вчені виявили зірку на головній послідовності, яка поглинула планету. Про це повідомляє Universe Today.
Спочатку вчені звернули увагу на цю зірку, коли зафіксували оптичний транзієнт проміжної світності ZTF SLRN-2020. Так фахівці називають астрофізичне явище, при якому зірка спалахує яскравіше, ніж нова, але набагато слабша, ніж наднова. Ці події відносно рідко вдається побачити, і у вчених мало про них інформації. За однією з версій вони викликаються поглинанням планети. Важливою відмінністю зірки, що породила ZTF SLRN-2020, був той факт, що вона знаходилася на головній послідовності — тобто була відносно старою, тоді як у молодих зірок планети можуть обертатися хаотичною траєкторією і регулярно падати на зірку.
Тепер астроном Ноам Сокер проаналізував минулі спостереження та реконструював подію поглинання. Він дійшов висновку, що планета не просто «пірнула» у фотосферу і зникла, натомість вона зазнала низки трансформацій. У міру наближення до зірки планета нагрівалася, а її зовнішні шари перетворювалися на плазму. Це породило ряд електричних та магнітних явищ, внаслідок чого з планети почали бити струмені (джети). Однак швидкість матеріла цих струменів була недостатньо велика, щоб подолати тяжіння зірки, і тому він також упав на неї.
Перед остаточним поглинанням з матеріалу планети міг сформуватися акреційний диск навколо зірки, який поступово перетікав на неї. У ході всіх описаних вище взаємодій виділялося дуже багато енергії, як і зафіксували астрономи.