Як різниться життя польських та українських пенсіонерів

  2803
  У Польщі вже тривалий час працює спеціальна система нарахування та сплати внесків, яка розділена на три рівні

  Рівень життя українських пенсіонерів поки що далекий від європейських стандартів, адже навіть у сусідній Польщі після виходу на заслужений відпочинок можна розраховувати на забезпечену старість.

  Про це повідомляє “Сегодня”.

  Хоча показник пенсійного віку для поляків вищий і складає близько 65 років, але зате вони можуть собі дозволити користуватися суттєвими пільгами та отримувати 460 доларів кожного місяця.

  Навіть медицина для них стає  значно дешевшою, а при досягненні 75 років – і взагалі безкоштовною. Не сплачують пенсіонери і за громадський транспорт.

  Все тому, що у Польщі вже тривалий час працює спеціальна система нарахування та сплати внесків, яка розділена на три рівні: солідарний, накопичувальний та індивідуальний.

  Чоловікам для виходу на пенсію потрібно працювати не менше 20 років, а жінкам – до 15 років. При цьому, внески до фонду у них дещо менші, 19% проти 22%.

  Українці ж поки обходяться мінімумом у 1313 гривень, що змушує заощаджувати навіть на необхідних продуктах харчування. Купувати хліб вони можуть значно частіше, ніж м’ясні вироби, а недорогі крупи дозволяють собі всього раз на тиждень. Тобто, на засоби гігієни майже нічого не лишається, а одяг і взагалі став доволі недешевим задоволенням.

  Виходом із ситуації часто буває субсидія, але комуналка та проїзд забирають левову частку прибутку.  Вийти на пенсію українці можуть тільки відпрацювавши 15 років, а виплати залежать виключно від трудового стажу та рівня зарплати.

  Поділись


  • новини партнерів

  • не пропусти

  • магазин